Верховна Рада звільнила міністра внутрішніх справ Авакова: МВС хвалить його за 13 досягнень, окрім зарплати

11:21 15 липня 2021 р.

Сьогодні, 15 липня, парламент проголосував за звільнення міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, який очолював Міністерство з лютого 2014 року. "За" проголосували 291 народний депутат.

Про це повідомив Департамент комунікації МВС України, пише Dailylviv.

13 липня Арсен Аваков сам подав заяву про відставку з посади Міністра внутрішніх справ відповідно до частини першої статті 18 Закону України «Про Кабінет Міністрів України». 

Міністр подякував команді МВС, кожному офіцеру, рядовому і службовцю за роки спільної праці.  

14 липня профільний комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту визначитися шляхом голосування, підтримувати чи не підтримувати заяву міністра МВС Арсена Авакова про відставку.

У день голосування парламентом відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Департамент комунікації МВС України перелічив досягнення за 7 років його перебування на посаді очільника МВС:

"Арсен Аваков був ініціатором створення добровольчих батальйонів, які стали форпостом захисту української незалежності від російського агресора у 2014 році. Так, саме завдяки ефективним діям очільника МВС вдалося відстояти м. Харків від спроб захоплення сепаратистами. Міністерством внутрішніх справ України було зроблено все необхідне, щоб захистити територіальну державну цілісність, а саме: створені батальйони отримали належну амуніцію і були добре оснащені та мотивовані, тоді як в державі панував хаос.

У 2015 році за ініціативи запущено нову патрульну поліцію, якій на сьогодні довіряє більше половини українців та яка перебрала на себе функції охорони громадського порядку та дорожньої поліції.

Запущено реформу Державної міграційної служби та Державної прикордонної служби України, основний результат якої отримання Україною безвізового режиму з 32 країнами Європейського Союзу.

У Державній прикордонній службі України розроблено та затверджено Концепцію інтегрованого управління кордонами та цільову правоохоронну програму. Триває облаштування та реконструкція державного кордону, зокрема українсько-російської ділянки. Запущено проєкт «Нове обличчя кордону», створено загін спеціального призначення ДОЗОР.

Створено систему фінансового лізингу на придбання житла для поліцейських і рятувальників. В рамках програми придбано 2265 квартир  1279 – для поліцейських, 986 – для рятувальників. 

Розпочато створення системи аеромедичної евакуації із залученням сучасних гелікоптерів Airbus H-145. Проєкт впроваджено у Львівському регіоні – це 7 областей: Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Волинська, Рівненська, Тернопільська і Чернівецька області. Також підключено Київський регіон, він забезпечить допомогою Київську, Вінницьку, Житомирську, Кіровоградську, Полтавську, Сумську, Чернігівську області та місто Київ.

Успішно запущено проєкт формування єдиного безпекового простору для територіальних громад. Проект «Поліцейський офіцер громади» вже втілено у 279 громадах, рівень довіри до них становить 70%.

У системі МВС активно проходить вакцинація проти Covid-19 препаратом CoronaVac, розробленою китайським фармацевтичним підприємством Sinovac Biotech, та Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech. Першу дозу отримали 184 123 працівника системи МВС, завершили вакцинацію – 95 699.

Запровадили масштабні проєкти з французькими партнерами:

Створили Єдину систему авіаційної безпеки населення, в рамках якої було підписано контракт на поставку 55 гелікоптерів компанії Airbus Helicopter. Від французького виробника вже надійшло 14 гелікоптерів: 

2 типу Н125 для ДПСУ;

2 типу Н145 для НПУ;

10 типу Н225 (6 для ДСНС та 4 для НГУ).

Посилюємо системи морської охорони та захисту кордонів: до 2024 року ДПСУ отримає 20 найсучасніших кораблів французької компанії ОСЕА. 5 із них будуть побудовані в Україні компанією «Нібулон». Контракт передбачає підготовку 240 членів екіпажу і 120 техніків, а також створення баз обслуговування в Україні. У жовтні цього року спустять на воду для випробувань перший патрульний катер.

Реалізуємо проєкт з постачання питної води у м. Маріуполі.

Арсен Аваков як голова змішаної українсько-французької комісії з економічного співробітництва уклав чотири інвестиційні Угоди між Урядами України та Франції на загальну суму 1 мільярд 300 мільйонів євро. Вони передбачають:

- оновлення парку вантажних електричних локомотивів АТ «Укрзалізниця». Очікується постачання 130 електровозів компанії Alstom: 80 двосистемних, 50 – односистемних машин. 

- посилення захисту населення України від надзвичайних ситуацій, а саме спільне виробництво 370 одиниць пожежних машин-підйомників для роботи рятувальників на висоті, яких критично не вистачає. 

- проєкт з покращення водопостачання в Луганській області, шляхом побудови нових станцій та мереж питної води. Понад 1 мільйон споживачів будуть забезпечені якісною водою. 

- проєкт з будівництва ефективної системи водозабезпечення у Києві. Очікується покращення якості питної води в столиці для понад 25% місцевих жителів.

Наразі у розробці також перебуває ціла низка спільних проєктів до реалізації з залученням французьких компаній та за підтримки французького уряду, зокрема:

- проєкт з розвитку високошвидкісних залізничних ліній в Україні;

- проєкт з розвитку залізничної інфраструктури в Луганській області;

- проєкт з впровадження системи накопичення електроенергії; 

- проєкт з оновлення інфраструктури та обладнання з діагностики раку грудей;

- нова ініціатива щодо реалізації проєкту з модернізації систем постачання і покращення якості питної води в м. Харків;

- проєкт зі створення національного авіаперевізника України.

Це тільки маленька частинка реалізованих проєктів,  зауважує Департамент МВС, "але не встигли втілити найважливіше – забезпечити поліцейських гідними заробітними платами. За те, що вони ризикують своїм життям і здоров'ям, не сплять ночами та не щодня мають змогу обійняти найрідніших, вони мають отримувати гарну заробітну платню". 

Нагадаємо, що опозиціонери діяльності Арсена Авакова дали йому прізвисько "чорт". 

Міністр Аваков живе у готелі, не має автомобіля і колекціонує предмети мистецтва та розкоші

Авакова звільняють з посади міністра лише у Фейсбуці

Заступник Авакова не наважився дискутувати з Садовим російською

Аваков захистив необов'язкове опитування Зеленського, яке не може мати юридичних наслідків

Аваков закликав негайно запровадити локдаун на 3-4 тижні

dailylviv.com

До теми

20:34 23 січня 2022 р.

Росія може відрізати Україну від Заходу, вдаривши з Білорусі вздовж кордону з Польщею, Словаччиною, Угорщиною

Таку версію озвучив на хвилях Польського радіо 24 директор Інституту військової стратегії Академії воєнного мистецтва, генерал Боґуслав Самоль. Напрямок на Луцьк та Львів нині погано захищений українською армією, вважає польський генерал.

Рубрика: Політика

11:53 23 січня 2022 р.

Москва хоче шляхом агресії змінити владу в Україні: жалюгідні кандидатури

Адміністрація США має подібну з Форін офісом Великої Британії інформацію, що метою російського вторгнення в Україну є зміна українською влади на лояльну до Москви.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу