Україна формує батальйон «Сибір» з громадян РФ, - Bloomberg

10:40 25 жовтня 2023 р.

Фото до новини

У ЗCУ сформували батальйон "Сибір", до складу якого увійшли росіяни та представники етнічних меншин РФ.

Про це повідомляє Bloomberg, пише Dailylviv.com.

Зазначається, що батальйон об'єднав десятки росіян та представників етнічних меншин у Росії, які подорожували третіми країнами, бо хотіли приєднатися до української армії.

До нього входять люди з таких груп, як якути та буряти з великого російського регіону Східного Сибіру, які заявили, що хочуть незалежності від Росії та розглядають перемогу України у війні як крок до досягнення цієї мети.

Читайте також: Легіон Свобода Росії озвучив 6 прохань до мешканців Криму

"Якщо люди хочуть боротися за Україну, за наші кордони, за крах цього російського радянського режиму чому б і ні? Це їхній вибір, і це показує, що не всі росіяни підтримують Путіна", - сказав зазначив їхній український інструктор та командир із позивним "Батя".

На відміну від добровольчих груп, таких як легіон "Свобода Росії", які заявили про підтримку України, солдати є частиною регулярної української армії та очікують, що їх скоро відправлять на фронт.

Читайте також:  На Донбас прибув легіон росіян воювати з путіним (відео)

Видання пише, що бійці батальйону "Сибір" пройшли ретельну перевірку безпеки, щоби переконатися, що вони є прихильниками України, потім підписали військовий контракт.

"Усі члени батальйону чисельністю 60 осіб є добровольцями, і жоден з них не набраний з-поміж російських військовополонених. Українські військові планують прискорити перевірку біографічних даних, яка може зайняти до року, щоб спонукати більше росіян вступити до їхніх лав", - пояснив представник ЗСУ.

Нагадаємо, у червні Російський добровольчий корпус викликав на перемовини губернатора Бєлгородщини.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів