У Польщі довели, що росіяни підірвали літак президента Качинського біля Смоленська

21:25 22 вересня 2021 р.

Фото до новини

Шокуючі висновки Смоленської підкомісії з остаточного звіту про причини авіакатастрофи президентського літака, що трапилася 10 квітня 2010 року.

За словами голови Смоленської підкомісії Антоні Мацєревича, вибухівка була закладена у двох туполєвах, але в другому вона не детонувала. Крім того, так звані чорні скриньки записали звуки вибуху в Ту-154М. Про це повідомила Українська служба Польського радіо, пише Dailylviv.com.

Найсвіжіше видання тижневика «Gazeta Polska» описує шокуючі висновки Смоленської підкомісії з остаточного звіту про причини авіакатастрофи президентського літака, що трапилася 10 квітня 2010 року. На обкладинці видання великим літерами читаємо: «Підклали вибухівку у двох туполєвах. Шокуючі висновки смоленського звіту».

Антоні Мацеревич у суботньому інтерв’ю для Польського агентства преси (PAP) розповів про висновки звіту Смоленської підкомісії, яку він очолює. Вона з'ясувала, що причиною катастрофи 10 квітня 2010 року стали щонайменше два вибухи. Підкомісія виявила звук вибуху в лівому крилі, що стався до того, як літак пролетів над березою.

За словами Мацєревича, у звіті також зазначено, що через кілька секунд стався черговий вибух у лівому центральному крилі літака. За словами політика, ще одним свідченням вибуху є те, що «перші фрагменти людських тіл знаходяться на самому початку уламків, у місці, де літак не міг би - якби нормально впав на землю - розбитися, знищитися».

На запитання, що міститься у звіті про причини катастрофи, він відповів: «Причиною катастрофи став вибух або принаймні два вибухи - перший у лівому крилі та другий у центральному крилі через кілька секунд, що повністю знищив літак і вбив усіх пасажирів та екіпаж».

Він підкреслив, що «комісія визначила звук вибуху в лівому крилі, який стався приблизно за півтори секунди до того, як літак пролетів над березою на ділянці (Ніколая) Бодіна».

«Цей вибух зруйнував ліве крило, і це сталося, повторюся, за півтори секунди - більш ніж за 100 метрів до місця, де росла береза. Вибух був записаний на голосовий реєстратор і продемонстрований комісією, це є у звіті. (Це) було дуже уважно проаналізовано, звук вибуху визначили, порівнявши його зі звуком вибуху вибухівки, знайденої на уламках літака, тобто пентриту, гексогену та тротилу», - сказав він у розмові з PAP.

Тему висновків Смоленської підкомісії під головуванням Антоні Мацерєвича продовжив тижневик «Gazeta Polska».

«На реєстратор CVR, тобто „чорну скриньку”, що реєструвала звуки з кабіни, був записаний звук вибуху в Ту-154», - цитує видання слова Мацєревича під час 7-го позачергового з’їзду клубів «Gazeta Polska», презентуючи запис останніх секунд польоту.

«Він не створений нами, це звук, записаний на CVR», - сказав Мацеревич. Він пояснив, що «зазвичай вибух не записується голосовими скриньками, тому що реєстратори не можуть записати звук до знищення, все відбувається надто швидко - тут, однак, перший вибух відбувся не всередині літака, а на крилі, тому час, поки звук дійшов до кабіни пілотів, був значно довшим».

Як пише «Gazeta Polska», Мацєревич додав, що звук вибуху навмисне «зашуміли» росіяни.

У звіті повідомляється, що перший вибух стався в лівому крилі - понад 100 метрів до місця, де росла так звана «броньована береза». Другий відбувся через декілька секунд і повністю знищив літак, убивши всіх пасажирів та екіпаж.

«Gazeta Polska» слідом за головою підкомісії перераховує, що був ретельно вивчений другий Туполєв з боковим номером 102, точна копія машини, яка розбилася у Смоленську 10 квітня 2010 року. Смоленський підкомітет використав для своїх досліджень літак із номером 102.

Видання наводить наступну заяву Мацеревича: «У тому ж лівому крилі літака 102 ми знайшли ту саму вибухівку, що була знайдена на уламках літака 101».

Тижневик пише, що у підсумковому звіті Смоленської підкомісії є також інші переломні висновки.

Зокрема у документі міститься теж аналіз розкиданості та знищення останків жертв катастрофи, а дані, зібрані підкомісією, шокують. Наприклад, понад 1/3 жертв мали ознаки численних і серйозних опіків, більшість з яких була поза вогнем на землі, навіть на відстані понад 50 метрів.

За словами «Gazeta Polska», у звіті говориться, що у багатьох людей в останках були вбиті сторонні предмети - осколки обшивки літака, скло і навіть уламки сталевого підшипника. Тіла пасажирів з так званого третього салону були розкидані по всьому місці уламків, тобто на відрізку понад 100 м.

«І найголовніше: роздроблені фрагменти останків пасажирів, включаючи елементи внутрішніх органів (наприклад, трахею з фрагментами бронхів, шматок кишки, стегнову кістку ...), були ще перед слідами першого удару Ту-154 об землю. Як встановили ми - аналіз, включений до остаточного Смоленського звіту, показує, що в тій частині місця уламків (першій з боку нальоту) були ТІЛЬКИ, окрім вищезазначених частин внутрішніх органів, рвані залишки верхніх частин тіла і фрагменти кінцівок – при цьому йшлося лише про жертв, які перебували під час польоту в камбузі, салоні №3 та в пасажирському відсіку. Це середня і задня частина літака. Це новий доказ того, що причиною трагедії 10 квітня 2010 року мав стати вибух», - читаємо на шпальтах «Gazeta Polska».

Нагадаємо, що ще чотири роки тому міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич звернувся до Генеральної прокуратури з проханням перевірити дії колишнього польського прем'єр-міністра Дональда Туска під час розслідування авіакатастрофи в Смоленську в квітні 2010 року, в якій загинув президент Польщі Лех Качинський з дружиною та найближчими соратниками. На думку Мацеревича, Туск, який згодом посів посаду президента Європейської Ради, зрадив інтереси Польщі, коли дозволив російській стороні розслідувати авіакастрофу.

Прем'єр-міністр Дональд Туск заплакав, коли довідався про авіакатастрофу, згадував тодішній міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.

Генконсульство Польщі у Львові: запалили лампадки в пам'ять про Смоленську авіакатастрофу

«Два вибухи, сліди тротилу». Висновки смоленської підкомісії

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів