Джо Байден і Ангела Меркель зрадили Польщу та Україну: як у Мюнхені-1938 зрадили Чехословаччину

29 липня 2021 р.

  • 0
  • 33

Згоду президента США Джо Байдена на російсько-німецький газовий диктат у Європі польські експерти визнають зрадою Польщі та України і прирівнюють до Мюнхенської змови у 1938 році, яка спричинила Другу світову війну.

Оглядачі та політики майже всіх політичних сил кажуть, що рішення Джо Байдена домовитися із Німеччиною у справі Nord Stream 2 посилює рівень небезпеки в Європі та забезпечує фінансування військового комплексу Путіна.

Віце-міністр закордонних справ Павел Яблонський сказав, що завершення будівництва Nord Stream 2 призведе до зниження рівня безпеки в Європі. Гість Польського радіо 24 вказав, що німецько-американське порозуміння – це погане рішення, яке заохочуватиме Росію до агресивних дій.

«Таким рішенням США та Німеччина пред’явили Владіміру Путіну комюніке, що всі його дотеперішні дії впродовж останніх шести-семи років в Україні, вбивства політичних суперників, закриття опозиціонерів в тюрмах чи таборах, всі ці кроки, звісно, пов’язані із численними наслідками, інколи хтось висловить стурбованість, накладуть якісь санкції, але загалом вони показують Путіну, що терпеливість дає результат і терпеливість призведе до того, що певні речі вдасться ефективно реалізувати».

Пропаганда Анґели Меркель та Джо Байдена намагається переконати, що угода в справі завершення будівництва газопроводу Nord Stream 2 дає ряд забезпечень, які знижують ризик використання Росією постачання енергії як зброї проти України та держав східного флангу НАТО. 

Німеччина зобов’язалася до фінансової підтримки енергетичної трансформації України та ініціативи Тримор’я. Проте польські та українські оглядачі правильно і реально порозуміння Меркель та Байдена прирівнюють до  мюнхенської угоди з Гітлером напередодні ІІ світової війни та будапештського меморандуму, де Україна відмовилася від ядерної зброї, а серед інших США гарантували її територіальну цілісність. Реальну вартість цих американських гарантій від 2014 року бачить увесь світ в Криму та Донецьку.

 

Віце-міністр закордонних справ Польщі – Марцін Пшидач сказав, що Польща буде намагатися сповільнити запуск роботи газопроводу Nord Stream 2. На думку міністра Пшидача, Польща була причетна до запізнення реалізації газопроводу Nord Stream 2.

 

«Тож ми насправді запізняли завершення будівництва Nord Stream 2, насправді впродовж кількох років. Якби не наші дії, найімовірніше, цей проект вже давно був би завершений, вже давно Владімір Путін чинив би тиск на Україну, чи інших партнерів. Що довше він не працює, то ліпше для Східної Європи, то ліпше для Центральної Європи, то ліпше для європейської єдності. Відтак, звісно, ми будемо діяти, щоб це сповільнити. Зате, чи на завершення вдасться закрити цей проект? – Того не знаю. Знаю, що за два місяці відбудуться парламентські вибори в Німеччині й знаю, що партія „Зелених” дуже критично ставиться до проекту Nord Stream 2.

Міністр Пшидач дав зрозуміти, що за газове порозуміння з Меркель, а отже, з Путіном та зростання напруги в Європі повністю відповідальність нестиме президент Джо Байден. Водночас міністр наголошує, що змагання за покінчення з диктатом Путіна та Меркель в Європі продовжуватиметься. Польща розраховуватиме на міжнародне співробітництво, також і з Україною.

«Ми надалі будемо координувати нашу позицію, не тільки з Україною, але також з іншими державами регіону. Намагаємося переконувати. Прошу не очікувати, що польська дипломатія, чи українська, чи будь-яка буде здатна змусити наших великих партнерів змінити конкретні пріоритети. Стосовно цього впевненості немає, зате ми намагаємося показувати наслідки, так щоб той, хто приймає рішення, мав повну свідомість, якого роду рішення приймає і що бере за нього повну відповідальність, а проект Nord Stream 2, напевно, становитиме загрозу для стабільності цієї частини світу».

Прем’єр Польщі – Матеуш Моравєцький сказав, що партнери Польщі: «дуже егоїстично ставилися» до будівництва Nord Stream 2. Шеф уряду запевнив, що польська влада намагалася переконати союзників в ЄС та НАТО, що «Nord Stream 2 профінансує російське озброєння та спричинить чергову загрозу для Європи».

«Хтось платить за газ, і гроші з цього приводу пливуть, серед іншого, саме  на російське озброєння, а дуже добре знаємо, що Росія – держава, яка міцно озброюється, яка має великі можливості у цьому секторі, також здатність проводити кібератаки. Тому ми завжди визнавали, що це неправильний проект, а зокрема такий, що загрожує не тільки нам, але також такий, що загрожує суверенітетові Білорусі та суверенітетові України».

На думку професора Пшемислава Журавського вель Ґраєвського, порозуміння Байден – Меркель можна прирівняти до мюнхенської угоди – 1938 року. На думку експерта, внаслідок рішення адміністрації Джо Байдена: «становище нагадує геополітичний краєвид Європи з-перед 83 років». Підписане тоді в Мюнхені порозуміння між Німеччиною, Італією, Великобританією і Францією довело до анексії значної частини Чехословаччини до ІІІ Рейху Гітлера, за відсутності представників Праги. 

Як каже професор Пшемислав Журавський вель Ґраєвський: «І також тепер, як у Мюнхені 83 роки тому, Захід вірить, що зуміє задовольнити Кремль, даючи йому згоду робити бізнес з Путіном. За ціну поступок центрально-європейських націй, тоді Чехословаччини, нині України», – сказав проф. Журавський вель Ґраєвський і підкреслив: «Тільки Україна буде битися, бо не є Чехословаччиною».

На думку віце-спікерки польського парламенту Малґожати Ґосєвської, завершення Росією будівництва газопроводу Nord Stream 2 становить для Польщі за теперішніх обставин найбільш імовірну загрозу.

«Ця війна, яка триває понад тисячу кілометрів від Польщі, це є певного роду відстань, але ця війна може просто до нас наблизитися. В Російській Федерації у цьому обсязі відсутні сумніви. Ця держава налаштована на такі дії, ця держава веде тепер пошуки успіхів напередодні виборів, які надходять, має складне внутрішнє становище, економічні проблеми і ми до цієї війни теж мусимо бути підготовані».

Малґожата Госєвська в інтерв’ю Польському радіо підкреслила, що Польща мусить підтримувати Україну в її змаганнях з Росією. Вона пояснила, що Україну не можна залишити самою, а допомога їй – це польський національний інтерес.

Проти завершення Nord Stream 2 виступає також польська опозиція. Депутат Громадянської коаліції, колишній міністр національної оборони – Томаш Сємоняк, в інтерв’ю Польському радіо сказав, що його партія – Громадянська платформа – проти цього проекту.

«Це щось погане. Ще коли Дональд Туск був прем’єром, ми на цю тему вели переговори. Знаю його однозначно негативну позицію у цій справі. Це щось погане і жодної держави не можна тут ігнорувати, жодна держава не може відчувати, що понад її головою вирішується настільки вагоме питання як енергетика».

Джо Байден через інтелектуальну поразку у змаганнях з Путіном та Меркель у геополітичній грі за збереження безпеки, демократії та вільного ринку в Центрально-Східній Європі не запишеться в історії США як Рональд Рейґан, тобто той американський лідер, який поборов Імперію зла – Радянський Союз. 

Нині чергова російська Імперія зла має лице Путіна. Проте, серед американських конгресменів критика політики Байдена в Європі зростає. Більшість як республіканців, так й демократів свідома, що президент США насправді дав згоду Анґелі Меркель та Путіну забезпечити фінансування потужними сумами євро гібридної війни проти західної цивілізації. Президент Джо Байден взяв на себе відповідальність за наступ «рускава міра».

Андрій Рибалт, Українська служба Польського радіо

До теми

21:42 2 квітня 2024 р.

Хто очолить розвал рф

Перемога в російсько-українській війні можлива тільки після дезінтеграції й розвалу російської федерації. Але щоб перемогти ворога — його потрібно знати, вивчати, розуміти його слабкі місця.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 15