Цивілізований світ не дозволить Путіну підпорядкувати Україну, – експерт

22:30 30 березня 2014 р.


Фото: maydan.drohobych.net

У цьому запевнив у неділю науковий співробітник Французького інституту геополітики та Інституту Томаса Море Жан-Сильвестр Монгреньє.

Він прокоментував сьогодні, 30 березня, «Укрінформу» відновлення діалогу між Росією і США, який, на його думку, має відбутися завдяки твердій позиції Заходу. Адже державний секретар США Джон Керрі прибув сьогодні до Парижа, щоб у неділю у другій половині дня провести переговори з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим щодо кризи в українсько-російських відносинах.

Тому науковий співробітник Французького інституту геополітики та Інституту Томаса Море Жан-Сильвестр Монгреньє вважає, що «Захід разом з Україною та Росія почали рухатися до виходу з кризи», й прогнозує: «Це (врегулювання кризи. – Ред.) буде відбуватися трохи швидше, ніж вважалося раніше. Керрі і Лавров вже бачилися на цьому тижні в Гаазі на саміті з ядерної енергетики, і вони вже обговорювали кризу. Тому не дивно, що вони зустрічаються знову, щоб її врегулювати».

На думку експерта, важливим є зрозуміти, що планує Путін, який тягне час після того, як зустрів опір Заходу. Говорячи про ефективність санкцій США та ЄС, Жан-Сильвестр Монгреньє відзначив, що «вони, радше, ефективні». Експерт також вважає:

«Можна сказати, що на Заході відреагували. Адекватну відповідь було важко реалізувати, але ті санкції, що задіяні мають свій ефект. Вони вплинули на російську економіку, торкнувшись національної валюти РФ і примушуючи капітал йти з країни. 

Окрім того, було сформовано справжній дипломатичний фронт проти так званої путінської політики « доконаного факту» . Наприклад, «американська резолюція» була ухвалена переважною більшістю голосів Генеральної Асамблеї ООН.

Цей фронт навіть вийшов за межі західного світу. Таким чином усі стали свідками того, що «євроатлантичної фронт» залишатиметься об’єднаним з цього питання.

У будь-якому випадку, Обама взяв на себе таку ініціативу. Він скористався цією можливістю, щоб запевнити українців, що залишатиметься лідером (з цього питання – ред.) і діятиме всупереч стратегії «перезавантаження», яку так захищав і завдяки якій намагався зробити Путіна природним партнером Заходу».

Коментуючи можливу реакцію Заходу на російську ідею федералізації України, експерт зазначив, що західним лідерам буде важко прийняти її: «Американці будуть відноситися до неї з великою обережністю. Вони думають, що росіяни хочуть, щоб Україна стала одним з їхніх феодальних володінь, вони не дозволять Путіну себе обдурити».

На думку французького експерта, Путін прагне, щоб Україна стала одним з його своєрідних реле, щоб український уряд був позбавлений будь-якого змісту, він хоче відновити СРСР, вдаючись до політики ревізіонізму кордонів. «Ось чому він так захоплений своїм проектом Євразійського союзу, він хоче зробити з України сателіта, а не просто осісти в Криму», – підсумував експерт.

Як інформував «Щоденний Львів», політолог Тарас Березовець повідомив у неділю, що, за його інформацією, Кремль підготував для України план подальшого існування – «прийняття нової Конституції (Україна), де буде закріплений нейтральний статус України» й відмова від членства в ЄС та НАТО. Взамін за це Крим оголошується демілітаризованою зоною, звідки виводяться ВСІ військовослужбовці, в т.ч. весь ЧФ РФ. Також там не має бути жодного військовослужбовця України». За даними Березовця, Кремль погоджується після виведення всіх військ із Криму на «незалежний новий референдум про статус» півострова, за результатами якого пропонується ввести подвійне українсько-російське управління ним. Натомість керівництво України повинно погодитися також, аби вона стала федерацією, щоб у ній російська мова отримала статус другої державної, й щоб був запроваджений мораторій на вибори Президента й Верховної Ради до грудня 2014 року.

Але, як інформував «Щоденний Львів», МЗС України відповіло на сьогоднішні пропозиції міністра закордонних справ Росії, аби наша держава федералізувалася, так: «Під дулами своїх автоматів цей агресор вимагає тільки одного – повної капітуляції України, її розколу і знищення Української державності. Саме так і ніяк інакше розцінюються в Україні умови щодо федералізації, другої державної мови, референдумів тощо».

dailylviv.com

До теми

13:19 17 жовтня 2021 р.

Злодії у законі, які потрапили в санкційний список РНБО, виправдані. Сталася помилка

У п’ятницю секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов повідомив, що у санкційних списках «злодіїв у законі» припустилися помилки щодо 108 осіб.

Рубрика: Політика

22:42 15 жовтня 2021 р.

РНБО схвалила план оборони України

РНБО розглянула у режимі «таємно» і схвалила план оборони України, в якому реалізовано принцип всеохоплюючої оборони держави, запроваджений Стратегією воєнної безпеки України.

Рубрика: Політика

20:44 15 жовтня 2021 р.

"Круті тачки" політиків з Верховної Ради та держорганів передати захисникам на сході Україні, - порада з Польщі

Автомобіль ексшефа Укравтодору, звинуваченого в корупції Славоміра Новака, вартістю кількадесят тисяч євро передано прикордонним службам задля захисту польського кордону на сході.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу