Соратник Порошенка, член ЦВК виїхав жити у Флориду в США, де отримав 1,5 млн грн з бюджету України
15:54 11 серпня 2023 р.
На фото від 6 грудня 2017 року тогочасний народний депутат Юрій Буглак бере участь у засіданні Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції, в якому він очолював підкомітет з питань запобігання і протидії політичній корупції.
Спохопившись після публікації про це проєкту проєкту Радіо Свобода «Схеми», парламентська фракція "Європейська Солідарність" ініціює постанову Верховної Ради щодо звільнення Юрія Буглака з посади члена ЦВК. Про це йдеться у заяві "ЄС", оприлюдненій на партійному сайті.
Член Центральної виборчої комісії Юрій Буглак виїхав з України за 12 днів до повномасштабного вторгнення і з того часу не повертався. Він живе з родиною в американському штаті Флорида поблизу Маямі. Про це повідомляють «Схеми» (Радіо Свобода), пише Dailylviv.com. Як з’ясували журналісти, протягом усього 2022 року Буглак отримував зарплату та інші виплати – сумарно йому нарахували півтора мільйона гривень, в тому числі матеріальну допомогу з держбюджету «для вирішення соціально-побутових питань». З весни 2023 року член ЦВК взяв декретну відпустку зі збереженням посади.
У месенджері Telegram він є учасником групи «Барахолка Майами», а дружина – учасниця групи «Живем в Майами, говорим по-русски». Вона публікує фотографії із містечка Голлівуд на узбережжі Атлантичного океану в передмісті Маямі.
Буглак у коментарі проєкту Радіо Свобода «Схеми» сказав, що має «особисті обставини», і на його думку він не порушував українських законів, бо виїхав до вторгнення, а з його початком ЦВК перейшла на дистанційну роботу. Ще 14 лютого, через два дні після виїзду Буглака, президент Володимир Зеленський закликав усіх представників держави повернутись протягом 24 годин в Україну. На думку члена ЦВК – це його не стосувалося.
Юрій Буглак вилетів із аеропорту «Бориспіль» 12 лютого 2022 року рейсом до Стамбулу. З наступного дня і по 9 березня у нього була запланована відпустка.
Вона закінчилася, але публічний службовець так і не повернувся до України. Це з’ясували журналісти «Схем» завдяки джерелам з доступом до даних про перетин кордону.
На рішення залишитися за кордоном не вплинув і заклик президента Володимира Зеленського. Він 14 лютого 2022 року звернувся до «всіх представників держави», закликавши повернутися впродовж 24 годин до України.
«Це ваш прямий обов’язок у такій ситуації – бути разом із нами, з українським народом. Я зараз пропоную вам протягом 24 годин повернутися на Батьківщину й стати пліч-о-пліч з українською армією, дипломатією та народом!», – звертався до держслужбовців і представників влади тоді Зеленський.
Юрій Буглак – член Центральної виборчої комісії (ЦВК) з 2019 року, колишній головний юридичний радник кондитерської корпорації «Roshen», ексдепутат Верховної ради від партії «Блок Петра Порошенка».
Як з’ясували «Схеми», після виїзду за кордон, Буглак продовжував отримувати зарплату з бюджету, працюючи дистанційно майже рік. Загалом він отримав заробітну плату та інші виплати на суму 1,5 мільйона гривень. А з 9 березня 2023 року він пішов у відпустку для догляду за дитиною зі збереженням своєї посади. З цього дня члени ЦВК знову повинні були засідати офлайн, тобто працювати на своїх робочих місцях.
Живучи за кордоном, член ЦВК Юрій Буглак восени 2022 року двічі просив про матеріальну допомогу з бюджету України – «на оздоровлення», та «для вирішення соціально-побутових питань у зв'язку з народженням дитини». І отримав цю допомогу – загалом у розмірі 230 тисяч гривень.
Як член ЦВК, Юрій Буглак повинен був «вести особистий прийом громадян». У відповідь на інформаційний запит «Схем» у ЦВК повідомили, що згідно з журналом обліку у 2021-2023 році він цього не робив.
Перебуваючи за межами України, Юрій Буглак приєднувався до онлайн засідань Центральної виборчої комісії протягом 2022-го року і до березня 2023 року. Вони проводилися у середньому кілька разів на місяць. Для прикладу, у березні 2022 року ЦВК засідала один раз 19 хвилин, а у квітні два – 23 і 7 хвилин.
Востаннє на онлайн засідання ЦВК Юрій Буглак увімкнувся у лютому 2023 року, зустріч тривала 13 хвилин.
«Схеми» зв’язалися із Юрієм Буглаком телефоном.
«Я працював, працюю, і буду працювати на свою державу. Ніяких порушень з мого боку, з боку моїй організації не відбувалося. Все, що було, все було на законних підставах. І виїзд, і робота, і знаходження десь там, де ви мене шукаєте», – заявив член ЦВК.
Юрій Буглак відмовився відповісти де саме він перебуває зараз: «Я вам не відповім це питання. Ви журналіст-розслідувач і маєте змогу встановити моє місцезнаходження».
Як з’ясували «Схеми», родина посадовця живе у передмісті Маямі, у штаті Флорида (США).
Конкретне місце проживання журналісти встановили зі соціальних мереж дружини Юрія Буглака та матері його дитини ― Тетяни Ртищевої. У своєму профайлі LinkedIn вона вказує, що з січня 2022 року живе у Голлівуді, штат Флорида – це містечко поруч з Маямі на узбережжі Атлантичного океану.
Юрій Буглак разом з дружиною Тетяною – учасники групи в Telegram під назвою «Барахолка в Маями». Тетяна – учасниця групи «Живем в Майами, говорим по-русски» у Facebook. Там вона опублікувала світлину, завдяки якій журналістам вдалося вирахувати локацію, де вона була зроблена. Це житловий комплекс The Wave у місті Голлівуд штату Флорида. Комплекс розташований прямо на узбережжі Атлантичного океану. Там є басейни, спа, фітнес-центр та свій вихід до пляжу.
«Схеми» запитали у Юрія Буглака, чому він не дослухався до заклику президента України, який той адресував усім представникам держави, повернутись в Україну.
«У кожної людини в певний момент є індивідуальна ситуація, яка стосується її життя, здоров'я, її сім'ї, і так далі», – відповів Буглак. І додав, що на його думку заклик президента не поширювався на членів ЦВК.
«Я не олігарх, і не депутат», – заявив Буглак.
«Тим паче, що в організації, де я працюю, є взагалі унікальна особливість, – вона одна з перших у країні ухвалила рішення, що може працювати в онлайн-режимі.
Скажіть, хіба є різниця перебувати, наприклад, в місті Ужгород або в місті Івано-Франківськ, або в місті Вінниця, чи в якомусь закордонному місті, працювати і отримати зарплату? В чому різниця? В місті Кошице і місті Ужгород. В чому різниця для посадовця, якщо він має право працювати дистанційно?», – каже Буглак.
Голова ЦВК Олег Діденко у коментарі «Схемам» сказав, що з юридичної точки зору у нього не було підстав внести подання на звільнення Буглака з посади.
Моральний бік питання прокоментував так: «З морального боку тут може бути багато питань. Але мені не правильно коментувати дії колег, я такий самий член ЦВК, як і інші. Коли мене головою обирають ― я маю певні додаткові адміністративні та організаційні функції, але вони не є безпосередньо моїми підлеглими в прямому сенсі цього слова. Я їх не приймаю на роботу і не звільняю. Мені, мабуть, не правильно коментувати дії колег».
В Україні Буглак має під Києвом 4 земельних ділянки загальною площею майже 50 соток. Володіє двома будинками – на 390 і 85 квадратів – у Вишгороді та селі Хотянівка Вишгородського району. А також двома квартирами – у центрі Києва та на Подолі. Ще дві квартири в столиці має його дружина. Дані про це обліковуються у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
В останній, публічно доступній декларації за 2018 рік посадовець задекларував позашляховики Land Rover Discovery Sport 2017 року та Land Rover Freelander 2013 року, а також колекцію дорогих годинників: Rotap Maranello з рожевого золота, Breguet – із жовтого, Chopard з білого та Marius Lacroix – з титановим корпусом, а також смарт годинник Louis Vuitton. Тоді Буглак декларував, що має готівкою 990 тисяч доларів, 725 тисяч гривень та 120 тисяч євро.
Хоча під час воєнного стану немає виборів – ЦВК все одно працює, бо це постійно діючий орган, – каже голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.
Члени ЦВК пропонують проєкти законів, за якими відбудуться вибори після війни.
«В законі про ЦВК обовʼязки членів в мирний час не відрізняються від обовʼязків у воєнний час», – пояснює Айвазовська. Тому комісія і працює в штатному режимі навіть під час війни. Наприклад, адмініструє Реєстр виборців України, працює над удосконаленням виборчого законодавства, стежить за дотриманням законів політичними партіями.
Під час війни у ЦВК є і додаткові обовʼязки – захищати дані виборців та держреєстри, щоб до них не отримали доступ зловмисники, зокрема російські окупанти, та не завдали шкоди українцям.
Нардепам, урядовцям, прокурорам, суддям заборонили виїзд за кордон на відпочинок, - уряд
Звільняємо всіх обласних військових комісарів, - Зеленський
Начальника ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області і його підлеглого взяли на відкупному
Звільнили заступника Генпрокурора Олексія Симоненка, - нардеп
Кому через 5 днів заборонять їздити за кордон без службової мети: повний перелік посад
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook