Шпигунський софт Pegasus невидимо стежить за смартфонами

18:39 19 липня 2021 р.

Більше 10 країн, в тому числі Азербайджан і Казахстан, використовували для стеження за людьми шпигунську програму Pegasus, яка була їм продана ізраїльською фірмою NSO Group.

Про розслідування цього, проведеного за технічної підтримки правозахисних організацій Amnesty International і Forbidden Stories, повідомили відразу 17 видань з різних країн - такі, як The Washington Post, The Guardian, Haaretz і інші. Про це повідомило Euronews, пише DailyLviv.

Програмне забезпечення Pegasus дозволяє таємно і віддалено збирати дані з чужих електронних пристроїв і широко застосовувалося владою зазначених країн для злому телефонів і комп'ютерів людей, які їх цікавлять. Скільки саме пристроїв було зламано, точно невідомо, називається цифра приблизно 50 тисяч. Серед виявлених жертв злому - журналісти таких видань, як CNN, New York Times і Al Jazeera, громадські активісти, правозахисники, політики, голови держав і урядів, і навіть кілька членів королівських сімей арабських країн. З'ясувалося, що шпигунський софт Pegasus був встановлений і на телефон нареченої саудівського журналіста Джамала Хашогджі, убитого під час відвідування посольства Саудівської Аравії в Туреччині.

Виконавчий директор і засновниця Forbidden Stories Сандрін Ріго пояснює:

"Це програмне забезпечення невидиме, тому ви не знаєте, коли на вас напали і заражений ваш телефон. Зазвичай, коли цей шпигунський софт встановлюється на вашому телефоні, він може отримувати з нього все, що завгодно, все, що ви на ньому встановили: фотографії, електронні листи, коди доступу. Вони навіть можуть бачити повідомлення, якими ви обмінюєтеся в зашифрованих додатках - таких, як Signal або WhatsApp, так що практично вся ваша життя в їхніх руках".

Відповідно до звітів, серед країн, на які припадає більшість випадків стеження - Азербайджан, Бахрейн, Угорщина, Казахстан, Мексика і Саудівська Аравія. При контакті зі ЗМІ, які брали участь у розслідуванні, представники цих країн заперечували, що у них використовувався Pegasus.

На військових навчаннях «Three Swords 2021» на Яворівському полігоні LITPOLUKRBRIG дасть відсіч агресору

У Мінську західні дипломати запропонували білоруській владі бартер


Відео:

dailylviv.com

До теми

16:55 21 вересня 2021 р.

Завтра у Львові позачергове засідання виконкому буде на велосипедах

Завтра, 22 вересня, у Львові проведуть позачергове виїзне засідання виконавчого комітету. Засідання відбудеться на площі перед головним корпусом Львівського медичного університету (вул. Пекарська, 69), а приїдуть сюди члени виконкому на велосипедах.

Рубрика: Політика

14:13 20 вересня 2021 р.

США і ще 13 країн: на Львівщині почалися військові навчання Rapid Trident-2021

На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного під загальним керівництвом командувача Сухопутних військ України генерал-полковника Олександра Сирського розпочалися багатонаціональні українсько-американські військові навчання Rapid Trident – 2021.

Рубрика: Політика

11:31 19 вересня 2021 р.

У Львові і ще трьох містах відкрилися дільниці для виборів депутатів Держдуми РФ

19 вересня в 8 годині ранку в Посольстві Росії в Києві і Генеральних консульствах у Львові, Одесі та Харкові були відкриті виборчі дільниці для виборів депутатів Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу