Сейм Польщі вшанував 90-ті роковини Голодомору в Україні

12:18 2 грудня 2022 р.

Фото до новини

Сейм закликав до поширення інформації про Голодомор 1932-1933 років «з метою поширення обізнаності про цю немислиму людську трагедію, яка призвела до загибелі невинних жертв».

Про це інформує Польське радіо, пише Dailylviv.com.

У прийнятій резолюції Сейм вшанував 90-ті роковини Голодомору в Україні. Депутати вшанували пам'ять жертв трагедії 1932-1933 років, тих, хто вижив, та їхніх родин.

У резолюції зазначається, що Голодомор був свідомою, спланованою і послідовною акцією, здійсненою деспотичним більшовицьким режимом, який керував Радянським Союзом, з метою зламати опір українського народу і підкорити його державі-гнобителю. «Голодомор забрав мільйони життів і залишається кровоточивою раною новітньої історії України», — йдеться у тексті резолюції.

У Сеймі наголосили, що «сьогодні, через 90 років після цих трагічних подій, Російська Федерація знову використовує голод як зброю та шантажує світ перспективою його настання, звинувачуючи при цьому демократичні суспільства у сприянні нестачі продовольства у світі та ігноруючи вплив на товарні ринки війни, яку вона розв'язала проти України».

Сейм засудив ракетні обстріли українських міст, спрямовані насамперед на знищення енергетичної інфраструктури, наголосивши, що ці дії заслуговують на рішучий спротив. Польські депутати також зазначили, що «докази воєнних злочинів, які вже виявлені, є ще одним підтвердженням варварського характеру російської агресії».

Сейм закликав до поширення інформації про Голодомор 1932-1933 років «з метою поширення обізнаності про цю немислиму людську трагедію, яка призвела до загибелі невинних жертв».

Законодавчий орган ФРН визнав Голодомор геноцидом українців

Прем'єр-міністр Польщі приїхав до Києва і вшанував пам'ять жертв Голодомору

У День пам'яті про жертв голодоморів на Львівщині запалять найбільше свічок

 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів