У Києво-Могилянській академії заборонили мову СВОлоти
10:59 28 січня 2023 р.
На сесії Академічної конференції університету Києво-Могилянської академії 27 січня заборонили спілкуватися російською мовою в навчальному закладі.
Про це повідомив голова наглядової ради Національного університету Києво-Могилянської академії (НаУКМА) Геннадій Зубко, пише Dailylviv.com.
"В стінах Національного університету "Києво-Могилянська академія" вживати мову держави-агресора – російську – ЗАБОРОНЕНО. Якщо викладання російською не ведеться в університеті вже дуже давно, то тепер заборона стосується і спілкування між собою мовою окупантів у Могилянці. Це стосується абсолютно всіх: викладачів, студентів, адміністративного персоналу. Ця норма прописана у нових Правилах внутрішнього розпорядку НаУКМА, які сьогодні затвердили на 40 сесії Академічної конференції університету", - йдеться в повідомленні Геннадія Зубка.
Президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сергій Квіт заявив, що жодних покарань за вживання російської не буде і ніхто не буде спеціально відстежувати мову спілкування людей між собою. Про це він сказав ВВС News Україна, коментуючи заборону в НаУКМА використовувати російську мову.
У нових правилах також прописані норми щодо дистанційного навчання та його цифрових форматів, гнучких форм робочих графіків, обліку робочого часу тощо.
Нагадаємо, що Росія називає свою варварську агресію в Україні СВО (Спеціальна воєнна операція). Відповідно, її учасників найліпше називати - СВОлота (російською - СВОлочь).
Академічний тлумачний словник української мови подає такі значення слова "сволота": Підлі люди; мерзотники. Покидьки (лайливо).
У Кремлі також добре знають, чому назвали повномасштабний напад на Україну - СВО, оскільки у російській мові значення слова "сволочь" ще ширші: "сволота", "сброд", "мерзавец", "скотина", "подлец", "подонок", "тварь", "мразь", "мразота", "шайка", "свора". В однині також - "сволочник".
Російської мови не буде в Києві у комунальних закладах дошкільної та загальної середньої освіти
Мовне щеплення від Росії, - експерти
У Польщі допомагають біженцям з України обходитися без російської мови
Кому українська мова стала ріднішою: у центрі, на півдні й сході країни
Українська мова матиме законодавчий захист в ЄС
У Львові внутрішньо переміщених осіб навчатимуть української мови
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook