Регуляція медіа перетвориться в заборони та преференції з побажань олігархів, – нардеп у Львові

12:52 21 листопада 2019 р.

Таке застереження під час дебатів у Львівському пресклубі на тему «Яких актуальних змін потребує законодавство про медіа в Україні? За що й чому голосуватиме ваша партія?» висловив Микола Княжицький, народний депутат України від партії «Європейська солідарність», який є також членом комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики.

- Поки є лише ідеї окремих членів гуманітарного комітету від провладної більшості, які висловили свої пропозиції. Інші пункти, окрім законів про аудіовізуальні медіа та закону про прозорість, які розробляла група за участі громадських експертів та організацій, є лише ідеями. Суспільство має знати, ким фінансуються певні ЗМІ, які використовують обмежений державний ресурс і впливають на суспільну думку. Мають бути створені умови, коли власнику медіа чи будь-кому іншому було би заборонено впливати на громадську думку, подаючи неправдиву інформацію. Але законодавче визначення фейків, створення органів, які будуть карати ЗМІ – не лише непотрібна, але й нереальна ідея. Це – ілюзія людей, які бояться критики і хочуть за допомогою медійного кодексу від неї захиститися, – вважає Микола Княжицький.

Депутат розмежовує два терміни: «ЗМІ» та «медіа». За його словами, кінематограф чи соцмережі – це також медіа, адже є посередником, який допомагає людям спілкуватися між собою. ЗМІ – це те, що інформує людей і працює як транспорт в одну сторону. Регулювати соціальні мережі держава не повинна. Але вона має зробити все, щоб соцмережі не використовували з метою порушення закону. У Литві якщо хтось написав наклеп онлайн, то відповідний орган регулювання звертається до того, хто поширив цю інформацію. Але органів, які контролювали би контент, керували би ним, у демократичних країнах немає.

- У Європейських країнах президент і парламент не мають права впливати на органи регулювання. Проводять конкурс і обирають незалежних людей. У нас в такі органи склад обирає президент і Верховна Рада, які також керують не самостійно, а відповідно до бажань чотирьох олігархічних груп Пінчука, Ахметова, Фірташа та Коломойського, які володіють найбільшими медіа. Уся регуляція буде перетворюватися в заборони та преференції з побажань олігархів, – застерігає Микола Княжицький.

Про те, що запропонована концепція є не на часі, говорить і Михайло Цимбалюк, народний депутат України від партії "ВО "Батьківщина".

- Влада робить все для того, щоб взяти під контроль ЗМІ, які мають свою принципову позицію і стоять на державницьких проукраїнських засадах. Це може бути тотальний контроль не лише за власниками, але й за діяльністю журналістів. Жодна влада не наважилася так брутально тиснути на медіа. Медіа – це те єдине, що залишилося в Україні, що допомагає доносити голос тих людей, які мають свою позицію, які не достукалися до влади. Саме завдяки фаховим журналістам можна домогтися справедливості, – розповідає Михайло Цимбалюк.

Депутат зазначає, що журналістикою зараз займаються й ті, хто не має журналістського фаху. Це, на його думку не є цілковито правильним. Журналістська праця є ризикованою, тому держава повинна захищати журналістів. Окрім цього, вважає політик, це – занадто серйозна професія, щоб довіряти її людям, які не вміють цим займатися.

- Чинне законодавство потребує  вдосконалення, але коли від влади звучить побажання привести у відповідність новинні блоки, то це повертає нас у часи СРСР, коли з телеекранів і радіо звучала тільки інформація, яку ідеологічно потрібно чути людям. Свобода слова – це те, що поки в Україні жевріє і чого нас можуть позбавити, - зазначає  Михайло Цимбалюк.

Обидва депутати наголосили, що не голосуватимуть, якщо за допомогою законодавства обмежуватимуть можливість висловлювати свою думку, але підтримають ініціативи, які захистять інформаційний простір України від втручання в нього країни-агресора. Бо ця тема є важливою не лише для працівників медіа, але й для тих, хто є споживачами інформації.

Нагадаємо, 13 листопада голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко та заступник голови Микита Потураєв презентували концепцію майбутнього закону про медіа.

Довідка

Захід відбувся в рамках проекту “Інтерактивні відеодебати, відеодискусії і відеомарафон суб'єктів виборчого процесу з дотриманням гендерного паритету”.

Проект підтримує «Медійна програма в Україні», яку виконує міжнародна неурядова організація “Internews” за сприяння  Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

11:27 30 червня 2022 р.

Горить і вибухає Зміїний: ЗСУ вибили росіян з острова, - ОК Південь

Російські окупанти, ймовірно, покинули Зміїний. Після нової успішної операції українських військ окупанти поспіхом евакуювали залишки гарнізону, зараз там пожежа і вибухи.

Рубрика: Політика

22:10 29 червня 2022 р.

Європейські міністри культури відвідали Ірпінь, Бучу, Бородянку, Іванків та Чернігів, не полишаючи Львова

Під час сьогоднішньої зустрічі у Львові міністри та представники міністерств культури країн Центрально-Східної Європи та країн Балтії змогли віртуально побувати у зруйнованих росіянами українських містах та на власні очі побачити масштаби військових злочинів рф проти України.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу