Орбан попросив депутатів проголосувати за прийняття Швеції до НАТО. Це зміцнить безпеку Угорщини

16:47 26 лютого 2024 р.

Фото до новини

Орбан заявив, що вступ Швеції до НАТО зміцнить безпеку Угорщини.

Про це інформує Польське радіо, пише DailyLviv.com.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан під час відкриття весняної сесії парламенту попросив депутатів проголосувати за прийняття Швеції до НАТО.

Про згоду на вступ Швеції до НАТО, яку мала дати Угорщина, прем'єр-міністр країни Віктор Орбан повідомив у п'ятницю, 23 лютого, під час зустрічі в Будапешті з прем'єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном.

Читайте також: Орбан розповів, чому відмовився блокувати допомогу Україні

Політик зазначив, що було кілька спроб зовнішнього втручання в рішення Угорщини щодо Швеції, але, з його слів, «Угорщина є суверенною країною, вона не дозволяє іншим диктувати собі умови».

Орбан заявив, що вступ Швеції до НАТО зміцнить безпеку Угорщини.

За процедурою парламент має проголосувати за заявку Швеції на вступ до НАТО, яка перебуває на розгляді із середини 2022 року, а також обрати нового президента.

Угорщина стане останньою країною НАТО, яка погодиться на вступ Швеції до НАТО.

Нагадаємо, НАТО розпочав маневри Steadfast Defender, які триватимуть до кінця травня. У них братимуть участь усі країни НАТО – їх 31 – а також Швеція, яка зараз перебуває у статусі кандидата. На навчаннях відпрацьовуватимуться дії у разі нападу Росії на одну з країн-учасниць НАТО. Такий напад призведе до п'ятого пункту договору НАТО, який передбачає колективний захист. Він застосовувався лише одного разу в історії – після 11 вересня 2001 року.

Читайте також: Міністр оборони Швеції завітав у львівськийі центр рекрутингу української армії

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів