В Абу-Дабі делегації провели широкі обговорення невирішених питань
20:06 5 лютого 2026 р.
Зокрема методів упровадження перемирʼя та моніторингу припинення воєнних дій.
Секретар РНБО Рустем Умєров опублікував комюніке за підсумками тристоронніх мирних переговорів, організованих Об’єднаними Арабськими Еміратами, пише DailyLviv.com.
Упродовж 4–5 лютого делегації Сполучених Штатів Америки, України та Російської Федерації провели в Абу-Дабі другі тристоронні переговори з метою просування зусиль щодо припинення війни в Україні. Обговорення мали конструктивний характер і були зосереджені на шляхах створення умов для досягнення тривалого миру.
Делегації досягли домовленості, відповідно до якої Російська Федерація та Україна здійснять взаємне звільнення по 157 військовополонених. Це перший обмін за останні п’ять місяців.
Протягом двох днів делегації провели широкі обговорення решти невирішених питань, зокрема методів упровадження перемирʼя та моніторингу припинення воєнних дій.
Делегації домовилися поінформувати свої відповідні столиці та продовжити тристоронні переговори впродовж найближчих тижнів.
Вони висловили вдячність Об’єднаним Арабським Еміратам за організацію переговорів.
Україна вдячна Президенту Дональду Трампу за його лідерство у просуванні зусиль, спрямованих на припинення війни.
А ось що написав у мережі X з приводу результатів перемовин в ОАЕ спецпосланець Дональда Трампа Стів Віткофф: "Сьогодні делегації Сполучених Штатів, України та Росії домовилися про обмін 314 полоненими — перший такий обмін за п'ять місяців.
Цього результату було досягнуто завдяки детальним та продуктивним мирним переговорам. Хоча ще залишається багато роботи, такі кроки демонструють, що стійка дипломатична взаємодія дає відчутні результати та просуває зусилля щодо припинення війни в Україні.
Обговорення триватимуть, і в найближчі тижні очікується додатковий прогрес.
Ми дякуємо Об’єднаним Арабським Еміратам за проведення цих обговорень, а також президенту Дональду Дж. Трампу за його лідерство, яке зробило цю угоду можливою".
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook
