Орбан розповів, чому відмовився блокувати допомогу Україні

14:34 2 лютого 2024 р.

Фото до новини

Він погодився ще й тому, що, на його думку, гроші підуть не на закупівлю зброї, а на порятунок, за його словами, «української держави, яка розвалюється».

Про це повідомило Польське радіо, пише DailyLviv.com.

Прем'єр-міністр Угорщини заявив, що 26 країн Євросоюзу загнали його у глухий кут, тому не накладав вето на допомогу Україні. Він отримав задовільні інструменти контролю за витрачанням цих грошей, а також гарантію, що кошти, виділені в бюджеті ЄС для Угорщини, не будуть використані на ці цілі.

Він погодився ще й тому, що, на його думку, гроші підуть не на закупівлю зброї, а на порятунок, за його словами, «української держави, яка розвалюється».

Читайте також: ЄС схвалив допомогу Україні на €50 млрд

«Якби Євросоюз і США не надали підтримки, там довелося б закрити магазини, не було б зарплат і пенсій, в Україні не працювали б інституції», — сказав Орбан.

Він додав, що не вірить, що росіяни не зупиняться на Україні, адже навіть окупувати Україну вони не зможуть. Відповідаючи на питання про відносини з Україною, Віктор Орбан визнав, що дистанція між двома країнами велика. Після зустрічі міністрів закордонних справ, яка відбулася цього тижня, є шанс покращити відносини.

Як пише Politico, прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні та гостинність Франції переконали прем’єра Орбана погодитися на фінансову допомогу для України.

Нагадаємо, ще в грудні минулого року лідери країн ЄС зібралися на саміт. Одним з ключових питань стало надання Україні 50 млрд до 2027 року. Проте тоді  Орбан наклав вето на чотирирічний пакет фінансової допомоги у розмірі 50 млрд євро

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів