НАТО відпрацює дії у разі нападу Росії на одну з країн-учасниць альянсу

19:28 18 січня 2024 р.

Фото до новини

Наступного тижня розпочнуться найбільші з часів холодної війни навчання НАТО. Вони триватимуть кілька місяців, у них візьмуть участь 90 тисяч військових.

Про це повідомив американський генерал Крістофер Каволі, верховний головнокомандувач НАТО в Європі, пише DailyLviv.com.

Маневри Steadfast Defender розпочнуться наступного тижня і триватимуть до кінця травня. У них братимуть участь усі країни НАТО – їх 31 – а також Швеція, яка зараз перебуває у статусі кандидата. На навчаннях відпрацьовуватимуться дії у разі нападу Росії на одну з країн-учасниць НАТО. Такий напад призведе до п'ятого пункту договору НАТО, який передбачає колективний захист. Він застосовувався лише одного разу в історії – після 11 вересня 2001 року.

Раніше найбільші з часів холодної війни військові навчання проходили у 2018 році в Норвегії, у них взяло участь близько 51 000 військових.

Steadfast Defender проходитиме у різних країнах, від Північної Америки - до східних кордонів НАТО. У них візьмуть участь 50 бойових кораблів, 80 літальних апаратів і понад 1100 бойових машин.

Голова військового комітету НАТО Роб Бауер заявив, що масштаб навчань свідчить про новий рівень готовності альянсу. На його думку, до можливої війни з Росією слід краще підготуватися і громадянському суспільству. "Ми повинні розуміти, що мир не гарантований. Тому ми маємо плани, тому ми готуємося до конфлікту. Ми не шукаємо конфлікту, але ми маємо бути готові у разі нападу", — заявив він.

За його словами, через війну в Україні в Росії стало значно менше сухопутних сил, але повітряні та морські все ще сильні.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів