Нардеп фракції ОПЗЖ Нестор Шуфрич став мажоритарним співвласником телеканалу „Перший Незалежний“

23:40 26 вересня 2021 р.

Народний депутат фракції Партії „Опозиційна платформа – За життя“ Нестор Шуфрич став мажоритарним співвласником телеканалу „Перший Незалежний“ (ТОВ „Тайм медіа“), створеного колишніми співробітниками телеканалів, яких пов'язують з одним із лідерів „ОПЗЖ“ Віктором Медведчуком, повідомляється на сайті одного з цих каналів „112.Україна“.

Про це інформує Інтерфакс-Україна, пише Dailylviv.com.

"Шуфрич відгукнувся на прохання журналістів про захист і підтримку і став співвласником телеканалу "Перший Незалежний". Таким чином, народний депутат України, голова парламентського Комітету з питань свободи слова Нестор Шуфрич став власником 60%, частка творчого колективу становить 40%. Між Нестором Шуфричем і творчим колективом було укладено угоду про невтручання в редакційну політику і журналістську діяльність", – йдеться в повідомленні.

Співробітники телеканалу зазначають, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила перевірку структури власності телеканалу, і вони це розцінюють як незаконний тиск, у зв'язку з чим передали Шуфричу як голові профільного комітету парламенту листа, в якому просять його взяти телеканал під захист.

Сам Шуфрич заявив про спробу ввести цензуру в Україні. "Доти, доки нинішня влада продовжує закривати рота неугодним, я готовий захищати незалежні ЗМІ, зокрема телеканал "Перший Незалежний". Я усвідомлюю всі ризики і готовий взяти на себе таку відповідальність... Я довіряю високому рівню професіоналізму колективу, тому підписав угоду про невтручання в редакційну політику телеканалу. Все, чого я прошу від журналістів, – добре виконувати свою роботу і доносити до людей правду про те, що відбувається в Україні сьогодні", – зазначив він.

На сторінці пресс-служби Шуфрича опубліковано заяву нардепа, в якій від зазначив, що прийняв також рішення через конфлікт "Першого незалежного" з Нацрадою, а дії Служби безпеки України щодо телеканалу і силове відключення їхніх контрагентів, що забезпечують передавання сигналу на супутник, він сприймає "як порушення прав журналістів повноцінно виконувати свою роботу, а також як тиск на свободу слова".

"Усвідомлюю всі ризики, які пов'язані з цим рішенням... вважаю своїм громадянським обов'язком підтримати журналістський колектив в його прагненні говорити правду, хоч би якою вона була. Одразу хочу зазначити, що у мене немає жодних фінансових інтересів з Російською Федерацією, зробити з мене терориста буде неможливо!", - зазначив Шуфрич.

Як повідомлялося, 2 лютого 2021 року президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО, котрим фактично заблокував діяльність трьох телеканалів - "112 Україна", Newsone і ZIK, які пов'язують з одним із лідерів партії "ОПЗЖ" Віктором Медведчуком. Згідно з рішенням, персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи застосовуватимуться, зокрема, до Тараса Козака та юридичних осіб "Аріадна ТВ", "Новий Формат ТВ", "ТВ Вибір", "Телерадіокомпанія "112-ТВ", "Лідер ТВ", "Партнер ТВ", "Новини 24 години", "Нові комунікації".

Після цього ТОВ "Медіахолдинг "Новини", до якого входили телеканали "112 Україна", ZIK та NewsOne, що потрапили під санкції, купило телеканал "NTA Пряма мова Львова" ("Перший незалежний", ТОВ "Тайм медіа", Київ). Колектив телеканалу NTA засудив рішення директора ПП "НТА - Незалежне телевізійне агентство" Романа Любицького продати власний телеканал "Перший незалежний" ТОВ "Медіахолдинг "Новини".

26 лютого о 18:00 у супутниковому та онлайн-ефірі "Першого незалежного" розпочалося мовлення в новому форматі, проте провайдер "Ланет" 26 лютого припинив трансляцію телеканалу "Перший незалежний" у мережі кабельного цифрового телебачення і розірвав з ним договір про співпрацю у зв'язку зі зміною кінцевого бенефіціара телеканалу. У "Ланет", зокрема, зазначили, що в структурі власності телеканалу "Перший незалежний" відбулися зміни, про які провайдеру не повідомили. Керівником каналу став Павло Єгоричев, представник медіагрупи Тараса Козака, котрий потрапив до санкційного списку РНБО.

16 вересня Нацрада з телерадіо призначила позапланову виїзну перевірку телеканалу "Перший Незалежний" після того, як СБУ звернула увагу на структуру його власності. "У документах, які ТОВ "Тайм медіа" надало Національній раді, його власником зі 100% часткою зазначено ТОВ "Медіахолдинг новини". За інформацією ліцензіата, цією компанією володіють відразу 99 фізичних осіб, кожній з яких належить по 1%. Водночас, як наголошується, 98 з них передали всі свої частки в управління одній особі - Панченко Діані Віталіївні, яка також є одним із 99 співвласників компанії та зазначена її кінцевим бенефіціарним власником", - ідеться в повідомленні.

У ньому уточнюється, що в наданих документах ліцензіат інформує лише про 99% володіння статутним капіталом компанії, що перебувають в управлінні та власності Діани Панченко."Тобто фактично інформація про повне 100% володінні компанією

"Свобода" вмиває руки від гендиректора НТА і Вголосу через його співпрацю з Тарасом Козаком

Працівники Zik, NewsOne і 112 Україна купили телеканал у директора НТА

У Львові націоналісти пікетували підприємства "гаманця Медведчука": є затримані поліцією (відео)

Верховний Суд не дав руху позову від телеканалу ZIK щодо санкцій


 

DailyLviv.com

Графік погодинних відключень на Львівщині на 21 січня змінили до ліпшого

Чому у Львові відключали від електрики лікарні й електротранспорт. Козицький повідомив про результати перевірки

Графік світла 21 січня у Львівській області

У Києві станом на вечір більше мільйона споживачів без електрики. Значна кількість будинків без тепла

Інформація Укренерго про відключення електроенергії 21 січня

Графік вимкнень електроенергії ввечері 20 січня на Львівщині

Сотня водіїв на Львівщині проігнорували судову заборону про керування транспортним засобом

Для Шептицького району діє окремий графік погодинних відключень

Яка вода тече з крана у різних районах Львові і чи можна її пити

Шептицький район має 44 обстежених Пункти незламності у разі блекауту

Близько 60 годівниць у львівських парках призначені лише для дрібних горобиних птахів

ЧАЕС заживлена у штатному режимі

Укренерго просить цінувати кожен кіловат. Енергосистемі потрібна екстрена допомога

Графік електропостачання 20 січня у Львівській області оновлено ще раз. Шептицький район - за окремим ГПВ

35 бригад і 15 альпіністів у Львові очищають дахи від буруль та снігових нависань

Франківську райадміністрацію Львова очолила Галина Нарівна

Розпорядження Укренерго щодо Шептицького району

Львів переходить на режим надзвичайної економії електроенергії

Україна наближається до рекорду ліквідації ворога. Федоров назвав ключові показники фронту

У Львові судитимуть дніпрянина, який вкрав у тернополянки майже 400 тисяч грн

Україна виробляє тисячу перехоплювачів на добу, але бракує дронарів - Зеленський

ЧАЕС знеструмлена. МАГАТЕ зафіксувало пошкодження ключових підстанцій інших АЕС після ранкової атаки

На Львівщині судитимуть чоловіка за розповсюдження дитячої порнографії через Telegram

Швидке та якісне маркування товарів: як Dominanta розв’язує проблему

Ялинка на дрова та компост. Цього тижня у Львові утилізують головне святкове дерево

На завтра синоптики прогнозують сонячну, але дуже морозяну погоду на Львівщині

У Шептицькому районі аварійні відключення замінили на погодинні

РФ оновила тактику своїх атак - Зеленський

Розкрадання мільйонів на відходах. Обшуки тривають на Львівщині, Дніпропетровщині та Запоріжжі

На півночі Львівщини запроваджено 10 черг аварійних відключень, графіки не діють

На Львівщині вогонь знищив дах будинку та забрав життя собаки

Графіки тимчасово не діють. У Києві та низці областей запроваджено екстрені обмеження світла

Від 10 до 13 годин без світла на Львівщині. Новий графік 20 січня

ППО збили понад 340 цілей, серед яких ракети «Циркон» та Х-101

На Львівщині водій «дев’ятки» збив пішохода

Магія в небі. Львівщину накрило неймовірне північне сяйво

20 січня Львівщина прощається з десятьма Героями

Де найбільше ворожих атак на фронті - Генштаб ЗСУ

До Києва на допомогу поїхали три бригади зі Львова

Крилаті ракети у повітряному просторі України. Південно-західний напрямок