ОПЗЖ на Львівщині боїться оприлюднювати списки

20:04 22 вересня 2020 р.

Фото до новини

21 вересня у Львові мала відбутися партійна конференція Львівської регіональної організації «Опозиційна платформа - За життя» з висунення кандидатів до місцевих рад. Виконавши умови попередньої акредитації, представниці видання «Точка ОПОРИ», відмовили в участі у заході через карантинні обмеження.

Про це інформує ГМ "Опора", пише DailyLviv.

Анонс про партійну конференцію Львівської регіональної організації «Опозиційна платформа - За життя» опублікували на офіційному сайті політичної партії. В оголошенні зазначено, що захід має відбутися 21 вересня о 17:00 в офісі організації за адресою м. Львів, вул. Зелена 149 а, кімната 302.

На заході Львівської регіональної організації «Опозиційна платформа - За життя» запланували висувати кандидатів у депутати Львівської міської ради, Радехівської міської ради (Червоноградський район), Лопатинської селищної ради (Червоноградський район), Поморянської селищної ради (Золочівський район) на перші місцеві вибори 25 жовтня 2020 року.

Журналістка видання «Точка ОПОРИ» заздалегідь спробувала акредитуватися на захід. «17 вересня я вперше зателефонувала за номером в оголошенні. Зі мною спілкувався Михайло Герман. Він довго розпитував хто я, з якою метою цікавлюся про захід. Потім, як представнику ЗМІ, запропонував записати з ним інтерв'ю. Я відмовила, пояснивши, що ми так не працюємо. А він відмовив мені», - розповіла представниця ОПОРИ.

Через годину заступник голови обласної організації партії «Опозиційна платформа - За життя» Михайло Герман зателефонував журналістці. І сказав, що в них є певні умови акредитації для ЗМІ.

«Я повідомила, що маю всі зібрані документи, готова прийти і надати їх. 18 вересня зустріч відбулася в офісі осередку. Мої документи взяли, пообіцяли розглянути до кінця дня і повідомити про результат», - додала журналістка видання «Точка ОПОРИ»

Оскільки жодної відповіді від представників політичної сили до дня конференції не було, спостерігачка ОПОРИ зателефонувала до Михайла Германа, щоб дізнатися, яка ситуація із її акредитацію.

«Ми поговорили, подивилися, у зв'язку з коронавірусом ми не можемо дозволити. Я і так не можу розсадити тих, що з районів проприїжджають. Журналістів не буде нікого. В нас велика кількість самих делегатів», - зазначив заступник голови Львівської обласної організації партії «Опозиційна платформа - За життя» Михайло Герман.

На запитання чи можна отримати списки кандидатів, яких висуватимуть на конференції, Герман додав: «Ні, ми не надаємо. Ви знаєте, яка це партія. Для чого, щоб зараз за тими людьми бігали. Ви ці списки легалізуєте і ці люди будуть мати проблеми. Візьмете собі з ЦВК».

Нагадаємо, раніше ОПОРА писала про те, що через карантинні обмеження львівський обласний осередок партії «Слуга народу» також відмовив в акредитації для участі у партій конференції двом представникам ЗМІ. Про це журналістів повідомили у день конференції і за 1 хвилину до початку заходу.

Згідно з пунктом 5 частини 1 статті 21 Виборчого кодексу України виборчий процес усіх місцевих виборів здійснюється на засадах публічності та відкритості виборчого процесу, усіх його процедур з урахуванням обмежень, встановлених законом, належного інформування виборців та інших суб'єктів виборчого процесу. Тому незважаючи на те, що Виборчий кодекс не передбачає беззаперечного права присутності на партійному з’їзді журналістів та спостерігачів від громадських організацій, відмова їм у праві присутності є недемократичною практикою і є ознакою закритості у роботі суб’єкта виборчого процесу.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів