Meta змінює деякі з власних правил модерації контенту в Facebook, Instagram, Threads

19:15 7 січня 2025 р.

Фото до новини

У компанії Meta кажуть, що адміністрація Трампа є “великим прихильником свободи слова” та готові будувати з нею партнерство.

Директор з міжнародних зв’язків Meta Джоел Каплан виступив у програмі Fox & Friends на республіканському телеканалі Fox News, щоб розказати про нову політику модерації контенту в Facebook, Instagram та Threads, анонсовану сьогодні Марком Цукербергом. Про це повідомляє Mezha.Media, пище DailyLviv.com.

"Це чудова можливість для нас відновити баланс на користь свободи слова. Як каже Марк у своєму відео, ми повертаємося до нашого коріння і свободи слова", - заявив Каплан.

Каплан також повідомив, що Meta змінює деякі з власних правил модерації контенту, особливо ті, які, на думку компанії, є "занадто обмежувальними та не дозволяють достатньо дискусії навколо чутливих тем, таких як імміграція, трансгендерні питання та гендер".

"Ми хочемо переконатися, що дискусія може відбуватися на платформі вільно, без страху цензури", - розказав Каплан. "У нас є можливість змінити правила і зробити їх більш сприятливими для свободи вираження поглядів. І ми не просто змінюємо правила, ми насправді змінюємо те, як ми застосовуємо ці правила".

Читайте також: Історики знайшли у Цукерберга львівське коріння

У 2021 році Наглядова рада Facebook підтримала рішення про блокування акаунтів тоді ще колишнього президента США Дональда Трампа у Facebook та Instagram після того, як він похвалив людей, що брали участь у штурмі Капітолія 6 січня. Але тепер, після нової перемоги Трампа, в Meta вважають повторний прихід його адміністрації позитивним сигналом.

"До нас приходить нова адміністрація, яка далека від тиску на компанії з метою цензури і є великим прихильником свободи вираження поглядів", - заявив Каплан, похваливши нову адміністрацію Трампа. "Це повертає нас до цінностей, на яких Марк заснував компанію".

Минулого року Цукерберг надіслав листа до юридичного комітету Палати представників, в якому визнав, що відчуває тиск з боку адміністрації Байдена, особливо щодо контенту, пов'язаного з COVID, і навіть таких речей, як сатира і гумор.

Каплан також сказав, що Meta бачить "можливості для партнерства" з адміністрацією Трампа не лише в питаннях свободи вираження поглядів, але й у "просуванні американського бізнесу та технологічних переваг Америки".

Meta оголосила про масштабний перегляд своєї політики модерації контенту, спрямований на відновлення платформ як простору для відкритих дискусій та зменшення надмірного контролю, який викликав невдоволення користувачів.

При цьому Facebook, Instagram та Threads також отримають функцію Community Notes. Нововведення прийде на заміну незалежній перевірці фактів, яка існувала на платформах Meta з 2016 року. Meta припинила роботу своєї програми фактчекінгу у США, яка була запущена у 2016 році та передбачала співпрацю з незалежними організаціями для перевірки інформації про вірусні фейки та дезінформацію. Однак, за словами Марка Цукерберга, програма стала інструментом цензури замість того, щоб надавати користувачам додаткову інформацію.

На зміну цій програмі прийде Community Notes — функція, подібна до ініціативи на платформі X (раніше Twitter). Community Notes дозволить користувачам додавати контекст до публікацій, які можуть вводити в оману. Функція спиратиметься на внески користувачів з різними поглядами для запобігання упередженості.

Meta підтвердила, що не контролюватиме зміст Community Notes і не визначатиме, які саме примітки з’являтимуться на платформах. Користувачі спільно створюватимуть та оцінюватимуть примітки для забезпечення їх точності та неупередженості. Програма спочатку буде запущена в США протягом найближчих місяців, і користувачі вже можуть подати заявку на участь у її тестуванні. Долучитися до списку очікування можна через Facebook, Instagram та Threads.

Meta також переглядає використання автоматичних систем для модерації контенту. Компанія визнала, що автоматичні інструменти призводять до помилкового видалення мільйонів публікацій щодня. Meta планує зосередитися на серйозних порушеннях, таких як тероризм, сексуальна експлуатація дітей та шахрайство, і більше покладатися на скарги користувачів для менш серйозних порушень.

Компанія поступово відмовиться від надмірного зниження видимості контенту та запровадить вищі пороги впевненості перед видаленням публікацій. Meta також перемістить свої команди з довіри та безпеки з Каліфорнії до Техасу та інших регіонів США для забезпечення більшої різноманітності в політиці модерації. Щоб прискорити процес оскарження рішень про модерацію, Meta розширює команди модераторів і використовує великі мовні моделі (LLM) для додаткової перевірки контенту перед прийняттям рішень про видалення.

Нагадаємо, раніше Meta готувала масштабні звільнення працівників.

Компанія також досліджує використання технології розпізнавання облич для спрощення процесу відновлення акаунтів. Окрім цього, Meta змінює підхід до політичного контенту на своїх платформах. З 2021 року компанія зменшила видимість публікацій, пов’язаних з виборами, політикою та соціальними питаннями, на основі відгуків користувачів. Однак тепер Meta планує знову підвищити видимість такого контенту з більш персоналізованим підходом.

Компанія буде ранжувати політичні публікації від користувачів та сторінок так само як і будь-який інший контент у стрічці новин. Для цього Meta враховуватиме явні сигнали (наприклад, вподобання) та неявні сигнали (перегляди постів), щоб прогнозувати, що є важливим для користувачів.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів