Львівський прецедент: до міської ради вперше балотується одразу троє священослужителів

19:58 8 жовтня 2020 р.

Усі вони є представниками Протестантської церкви. Чому пастори беруть на себе ще й депутатство, розповів один із цих трьох кандидатів – Дмитро Колесник, голова львівського обласного осередку ГО «Всеукраїнський собор». У Львові пояснили, чому служителі Української Греко-Католицької церкви не йдуть у політику

 Про це пише DailyLviv.

- Люди запитували мене про це, причому в доволі грубій формі: «Навіщо ви пхаєтесь у політику? Чому лізете туди, що не є ваше?» –  сказав він на засіданні «Чи може священнослужитель бути депутатом?» у Львівському пресклубі. –  Справді, політика асоціюється у нас із настільки брудною і аморальною справою, що туди можна власне «пхатися» або «лізти». Але ж Ісус якраз і заповів нести світло туди, де  темно. У церкві світла досить. Отже, потрібно йти у політику і вичищати бруд, робити її світлішою.

Пастор запевнив, що у випадку перемоги на виборах священне служіння не полишить.

- Депутатство в органах місцевого самоврядування – це, по суті, волонтерство.  Коли депутатами стають медики, вчителі, спортсмени – вони не полишають свого місця праці. Але вони мають нагоду професійно просувати інтереси своєї сфери (коли йдеться, наприклад, про лікарні, школи) на рівні міської ради.  І це добре. Якщо священник йде у депутатство, він не повинен залишати свою паству. Він повинен представляти у раді її інтереси. І це можна поєднувати із служінням у церкві, –  вважає він.

Дмитро Колесник також зазначив, що Львів  – поліконфесійне місто. І його тішить, що люди з різними релігійними поглядами можуть тут не лише мирно співіснувати, але й співпрацювати:

- Ми можемо не погоджуватись з тими чи іншими трактуваннями, можемо мати різне розуміння ролі священнослужителів ніж, наприклад, греко-католики і православні. Але ми поважаємо їх, ми з розумінням ставимось до того, що представники інших конфесій у політику не йдуть, бо мають на це питання інші погляди. І ми готові працювати з кожною чесною людиною, яка  хоче зробити Львів кращим.

Крім того, пастор дав пораду виборцям і кандидатам на місцевих виборах:

- Я би дуже просив людей, які підуть голосувати, звернути увагу на вчинки і дії того кандидата, за якого ви хочете голосувати. Говорити можна гарно і багато. Але чи збігаються вчинки людини із тими цінностями, які вона декларує? Варто простежити, що відбувалось і відбувається в житті кандидата, щоб зіставити його дії з передвиборчими гаслами. А тим, хто балотується, я хотів би нагадати: не все в житті можна купити чи продати. Нам доведеться відповідати за кожен вчинок як перед нашими дітьми, так і Богом, - сказав Дмитро Колесник.

Пастор, який підзаробляє на таксі, кандидує у Львівську міськраду.

У Львові пояснили, чому служителі Української Греко-Католицької церкви не йдуть у політику.


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

19:08 22 жовтня 2020 р.

Творчі спілки Львівщини закликали голосувати за Силу і честь на виборах 25 жовтня

Ліга творчої інтелігенції та творчих спілок Львівщини підтримала партію "Сила і честь" на виборах до рад Львівщині та закликала голосувати за Юрія Візняка та Любомира Сопільника.

Рубрика: Політика

14:40 22 жовтня 2020 р.

Тарас Кльофа обійшов усіх у Фейсбуці, а Ігор Васюник найбільше витратився на рекламу в соцмережах

13 зі 17 кандидатів, які претендують на посаду очільника Львівської міської територіальної громади, використовують тренд політичного піару – рекламу у соціальних мережах.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу