Львівський прецедент: до міської ради вперше балотується одразу троє священослужителів

19:58 8 жовтня 2020 р.

Усі вони є представниками Протестантської церкви. Чому пастори беруть на себе ще й депутатство, розповів один із цих трьох кандидатів – Дмитро Колесник, голова львівського обласного осередку ГО «Всеукраїнський собор». У Львові пояснили, чому служителі Української Греко-Католицької церкви не йдуть у політику

 Про це пише DailyLviv.

- Люди запитували мене про це, причому в доволі грубій формі: «Навіщо ви пхаєтесь у політику? Чому лізете туди, що не є ваше?» –  сказав він на засіданні «Чи може священнослужитель бути депутатом?» у Львівському пресклубі. –  Справді, політика асоціюється у нас із настільки брудною і аморальною справою, що туди можна власне «пхатися» або «лізти». Але ж Ісус якраз і заповів нести світло туди, де  темно. У церкві світла досить. Отже, потрібно йти у політику і вичищати бруд, робити її світлішою.

Пастор запевнив, що у випадку перемоги на виборах священне служіння не полишить.

- Депутатство в органах місцевого самоврядування – це, по суті, волонтерство.  Коли депутатами стають медики, вчителі, спортсмени – вони не полишають свого місця праці. Але вони мають нагоду професійно просувати інтереси своєї сфери (коли йдеться, наприклад, про лікарні, школи) на рівні міської ради.  І це добре. Якщо священник йде у депутатство, він не повинен залишати свою паству. Він повинен представляти у раді її інтереси. І це можна поєднувати із служінням у церкві, –  вважає він.

Дмитро Колесник також зазначив, що Львів  – поліконфесійне місто. І його тішить, що люди з різними релігійними поглядами можуть тут не лише мирно співіснувати, але й співпрацювати:

- Ми можемо не погоджуватись з тими чи іншими трактуваннями, можемо мати різне розуміння ролі священнослужителів ніж, наприклад, греко-католики і православні. Але ми поважаємо їх, ми з розумінням ставимось до того, що представники інших конфесій у політику не йдуть, бо мають на це питання інші погляди. І ми готові працювати з кожною чесною людиною, яка  хоче зробити Львів кращим.

Крім того, пастор дав пораду виборцям і кандидатам на місцевих виборах:

- Я би дуже просив людей, які підуть голосувати, звернути увагу на вчинки і дії того кандидата, за якого ви хочете голосувати. Говорити можна гарно і багато. Але чи збігаються вчинки людини із тими цінностями, які вона декларує? Варто простежити, що відбувалось і відбувається в житті кандидата, щоб зіставити його дії з передвиборчими гаслами. А тим, хто балотується, я хотів би нагадати: не все в житті можна купити чи продати. Нам доведеться відповідати за кожен вчинок як перед нашими дітьми, так і Богом, - сказав Дмитро Колесник.

Пастор, який підзаробляє на таксі, кандидує у Львівську міськраду.

У Львові пояснили, чому служителі Української Греко-Католицької церкви не йдуть у політику.


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

10:20 4 липня 2022 р.

Безпрецедентні заходи безпеки: у Швейцарії обговорюють план відбудови України

У рамках Конференції з відновлення України (Ukraine Recovery Conference, URC2022), яка розпочинає свою роботу у швейцарському місті Лугано в понеділок, 4 липня, делегації Міжнародного валютного фонду, Світового банку, Ради Європи, Європейського банку реконструкції і розвитку, урядовці з понад 35 країн, а також представники бізнесу обговорять кроки з відбудови України.

Рубрика: Політика

20:30 3 липня 2022 р.

Обмеження на в'їзд в Ізраїль для українців скасовано

Суд в Ізраїлі скасував розпорядження глави МВС Айелет Шакед про позбавлення українців права на безвізовий в'їзд до країни. Візові обмеження запровадили після російського вторгнення в Україну.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу