У Львові пояснили, чому служителі Української Греко-Католицької церкви не йдуть у політику

20:28 8 жовтня 2020 р.

Чи сумісна церковна діяльність із політикою? Деякі конфесії вважають, що так, інші кажуть – ні.

Наприкінці серпня Священний Синод ПЦУ, який відбувся у Києві, рекомендував священнослужителям утриматися від балотування до органів місцевого самовряжування, однак дозволив це робити в окремих випадках. Лояльнішою у цьому питанні є Протестанстька церква – відразу троє її пасторів балотуються тільки до Львівської ОТГ, а в області  таких кандидатів ще більше. А от УГКЦ має іншу позицію: її священнослужителі на вибори не йдуть, пише DailyLviv.

На підставі Кодексу канонів Українська Греко-Католицька Церква випрацювала позицію: священники, монашество не мають права брати участь у виборчому процесі. А миряни – можуть і навіть зобов’язані робити це, - розповів Юрій Підлісний, завідувач кафедри політичних наук, керівник програми «Етика, політика, економіка» Українського католицького університету. –

Будь-який політичний процес «дробить» суспільство. Це не добре і не погано – це факт. Але церква повинна стояти над такими процесами, а не бути їхнім учасником.
Юрій Підлісний навів приклад, як свого часу один зі священнослужителів УПЦ Московського патріархату кандидував в депутати від партії комуністів. Релігія і комінустична ідеологія – кардинально протилежні речі, пояснює він. А якщо політика певної партії не є богоугодною чи то загалом, чи в окремих питаннях, то як священнослужитель має поводитись у цій ситуації?

- Священники і монахи можуть і повинні займатися громадською діяльністю та благодійністю. Бо це не є  щось відмінне від того, що несе Церква. Але політична складова в такій діяльності має бути відокремлена. Ми розуміємо, що церква може здійснити набагато більше, ніж та чи інша політична сила. Вона є потужним інструментом, який формує свідомість і сумління людей.  Є гарна фраза, яку приписують Отто Бісмарку: «Війну виграють не генерал і солдати зі зброєю, а сільський парох і учитель». Йдеться про цінності, які священнослужителі й педагоги закладають у свідомість людей. Власне вони і є для нас важливими, – наголосив він.  

Юрій Підлісний пояснив, що церква не повинна агітувати за того чи іншого конкретного кандидата. Але священники мають допомогти людям усвідомити, які цінності потрібно обирати в цьому житті:

- Адже в демократичних суспільствах люди голосують з певними мотивами. І залежно від того, кого вони обирають: комуністів, націоналістів, християн – такою є свідомість цих людей, –  сказав він.

Цю інформацію Юрій Підлісний озвучив на засіданні «Чи може священнослужитель бути депутатом?» у Львівському пресклубі.

Пастор, який підзаробляє на таксі, кандидує у Львівську міськраду.

Львівський прецедент: до міської ради вперше балотується одразу троє священослужителів.


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

11:04 24 жовтня 2020 р.

Нові зміни розкладу руху на Львівській залізниці через зимовий час і ремонти

Регіональна філія «Львівська залізниця» нагадує пасажирам про те, що 25 жовтня 2020 року о 04:00 год. за київським часом на всій території України відбудеться перехід на зимовий час, тож годинникову стрілку необхідно перевести на одну годину назад. Зважаючи на це, зазнає змін розклад руху деяких приміських поїздів.

Рубрика: Економіка

10:45 24 жовтня 2020 р.

З багатьох залізничних станцій буде відкрито продаж квитків на поїзди

З 00:01 26 жовтня, за рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, буде поновлено продаж квитків з більшості закритих залізничних станцій.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу