Країни ЄС та НАТО розглядають можливість введення військ в Україну

16:36 26 лютого 2024 р.

Фото до новини

Йдеться про можливе введення військ на основі двосторонніх угод, які країни-члени укладуть з Україною.

Про це інформує Pravda, пише DailyLviv.com.

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що деякі країни Європейського Союзу та НАТО розглядають можливість відправлення своїх військ в Україну. За словами голови словацького уряду, це випливає з матеріалів, які лідери отримали перед конференцією у Парижі щодо допомоги Україні.

Роберт Фіцо пояснив, що йдеться про можливе введення військ на основі двосторонніх угод, які країни-члени укладуть з Україною. Він не повідомив, які завдання виконуватимуть іноземні військові в Україні.

Читайте також: НАТО має відрядити війська в Західну Україну, - генерал Брідлав

Також словацький прем’єр повідомив, що його країна не може перешкодити окремим країнам Євросоюзу та НАТО укладати такі угоди, але, на його думку, це не призведе до очікуваної мети тиску на російську адміністрацію та не змусить росію піти на поступки.

«Навпаки, на нашу думку, таке рішення призведе до величезної ескалації напруги», — сказав Роберт Фіцо.

Перед конференцією у Парижі очільник словацького уряду скликав засідання Ради безпеки, після чого запевнив, що Словаччина не надсилатиме військових в Україну. Він повторив, що, на його думку, війна в Україні не має військового вирішення, однак, запевнив, що його уряд продовжить надання цивільної та гуманітарної допомоги Києву.

Нагадаємо, у березні 2022 року Лінда Томас-Грінфілд, постійна представниця США при ООН не виключала, що країни-члени НАТО можуть ухвалити рішення про введення військ до України, але Сполучені Штати не будуть так чинити.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів