F15, F16 уже були в Україні: навчитися літати для льотчика-професіонала - справа кількох тижнів, - речник

18:06 6 травня 2022 р.

Фото до новини

Україна вдячна партнерам за допомогу, яку вже надали, але потребує сучасного озброєння, зокрема, літаків. Ми готові в короткий термін перенавчити своїх пілотів.

На цьому наголосив під час брифінгу в Медіа Центрі Україна — Укрінформ Юрій Ігнат, речник командування Повітряних сил ЗСУ, пише Dailylviv.com.

“Якщо говорити про Повітряні сили, на сьогодні нам потрібна серйозна техніка, для того, щоб закрити небо над Україною, і зокрема, над атомними станціями. Ми вже говорили, яку техніку саме ми хотіли б отримати, ведуться перемовини. Ми вдячні і за ті комплекси радянського виробництва, які вже надійшли: один комплекс - зі Словаччини, можливо будуть ще комплекси, це Буки, С 300, це радянські літаки, які могли б посилити нашу перевагу в повітрі. Втім, нам потрібна сучасна зброя, тому що ворог сьогодні кількісно та технологічно у небі нас переважає”, - сказав Ігнат.

Зокрема, за його словами, якщо говорити про допомогу озброєнням, то йдеться про літаки вищого покоління, які мають потужні радари, потужні ракети, ракети, які мають голівки самонаведення, літаки, які мають системи радіоелектронної боротьби.

“Тому ми розраховуємо, що буде ухвалено позитивне рішення щодо надання Україні винищувачів. Ми говорили про такі винищувачі, як F15, F16 певних модифікацій, які наші пілоти зможуть опанувати. Йдеться про опанування їх у польоті, а також навчання на них воювати. Безумовно, це складний процес. Ми до цього готові, у нас є план дій, ми будемо це робити, використовуючи їх базу (партнерів - ред.) для навчання. Але ми готові в короткі терміни наших пілотів перенавчити, сісти на ці зразки озброєння і протистояти в небі нарівні з російськими технологічними літаками, які дійсно нас переважають - один до шести на сьогодні”, - сказав Ігнат.

"Літаки F15, F16 - це літаки, які вже були в Україні, були на аеродромах Миргород та Старокостянтинів. Мова йде навіть про 2018 рік, це авіація Національної гвардії штату Каліфорнія, F-15 С Eagle. Наші пілоти вже літали на них, проводили ознайомчі польоти. Це літаки приблизно однакового покоління, F15, F16 - це літаки тих років, як і МІГ-19 і Су-27, як випуску, так і технологічно. Але F15, F16 пройшли серйозну модернізацію в плані озброєння, радарів, навігації, інших систем. Навчитися літати для українського льотчика-професіонала, який має бойовий досвід, не є проблемою. Це питання кількох тижнів - і льотчики будуть прекрасно почуватися в кабіні американського літака”, - сказав Ігнат.

За його словами, інше питання — навчитися воювати на них і застосовувати озброєння.

“Це важчий процес. Але наші пілоти готові день і ніч, не шкодуючи сил, вчитися в якомога швидшому темпі. І ми це могли б робити не тільки в Україні. У нас достатньо льотчиків на сьогодні, як тих, хто прийшли із запасу, так і молодих, які вже в небі воюють, а також молодих випускників. Ми можемо відправляти їх на навчання як у США, так і в країни-партнери НАТО, де є техніка, інструктори, тренажери. Це дасть нам можливість перекрити небо самотужки”, - зазначив Ігнат.

Українські льотчики готові опанувати американські літаки F-15,16,18 (відео)

Пілот ЗСУ рятує літак під час обстрілу аеропорту (відео)

Українські літаки Су-27 та МіГ-29 знищують броньовану техніку та живу силу загарбника

Україна має більше літаків, ніж два тижні тому

Росія вкрала літаки ЄС: депутати Європарламенту вимагають повернення

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів