Асоціація з ЄС: влада стала здавати на фініші, – ЗМІ

20:43 12 листопада 2013 р.


Фото: radiosvoboda.org

«На сьогоднішній день продовжуються переговори в першу чергу з російською стороною».

Про те чи будуть прийняті основні вимоги ЄС і чому нардепи стали ставити палиці в колеса один одному в останні тижні перед самітом, радіостанції «Голос Столиці» розповіли сьогодні, 12 листопада, народний депутат від партії «Батьківщина» Сергій Соболєв, екс-нардеп від ПР Валерій Бондик і політичний експерт Валерій Гончарук.

Але перед тим, як надати їм слово, «Голос Столиці» повідомив, що засідання парламентського комітету з обговорення законопроектів з питання лікування Юлії Тимошенко за кордоном так і не відбулося – не було кворуму. Регіонали не прийшли. Неявку пояснили – відсутністю регламентних підстав. Чи буде тепер ВР у сесійній залі розглядати законопроект з відправлення на лікування екс-прем'єра?

«Голос Столиці»: Чому регіонали не з’явились на засідання комітету? Адже Володимир Олійник вже заявив,що сенсу проводити засідання немає, якщо не буде закрите питання Тимошенко? Якщо комітету не було, як тепер? Що каже регламент? Як будуть розглядати питання?

Валерій Бондик: Регламент не забороняє вносити будь-який законопроект, навіть без погодження комітету і без висновку комітету в зал Верховної Ради, тому що єдиний законодавчий орган – це парламент, а не комітет.

«Голос Столиці»: А чи є сенс збиратися тепер в сесійній залі, 13-го листопада?

Валерій Бондик: Сенс завжди є збиратися, тому що це призначено і це обов’язок депутатів зібратися на позачергову сесію. Я думаю, що завжди є сенс, тому що місія пана Олександра Квасьнєвського і Пета Кокса приїжджає в Україну, мабуть, завтра, так було повідомлено в ЗМІ.

Я не бачу ніякої трагедії існування України в Митному союзі чи з Європейським союзом. Взагалі, от моя наукова доктрина така, я б її відстоював на будь-якому рівні: Україна взагалі повинна бути нейтральною. У нас цікаве геополітичне становище, у нас два моря, і Чорне, і Азовське, ми транзитна держава, ми цікаві для будь-кого. Але оскільки ми свого часу позбулися ядерної зброї, до речі, нам гарантували деякі держави подолання отих наслідків чорнобильської катастрофи, які є, закриття ЧАЕС, звільнення від ядерної зброї. Нас включили б вже асоційованим членом в клуб розвинутих країн, і нам гарантували розвиток. Можливо, нам треба бути нейтральними.

«Голос Столиці»: Як ви вважаєте, чого чекає Янукович? Адже часу залишилося дуже мало.

Валерій Гончарук: Я не виключаю той факт, що на сьогоднішній день продовжуються переговори в першу чергу з російською стороною, і напередодні самого саміту Віктор Янукович буде зважувати всі плюси і мінуси підписання Угоди про асоціацію. Тому, якщо Російська Федерація піде на певні поступки, я не виключаю, що така угода не буде підписана. Натомість, Україна отримає певні преференції з російської сторони.

«Голос Столиці»: Валерій Бондик щойно нам розповідав про свою наукову доктрину, що нібито Україна має бути сама по собі. Можливо, це є віддзеркалювання думок президента? Можливо, допити Власенка, неявка регіоналів на засідання комітету, а за цим послідує і відмова президента звільняти Тимошенко, що автоматом позбавляє Угоди про асоціацію. Не факт, що ми з Митним союзом з’єднаємося, і так і будемо самі по собі.

Валерій Гончарук: Така ймовірність існує, але питання Тимошенко, мені здається, є принциповим особисто для Януковича. І в цьому сенсі зміна позицій по підписанню Угоди про асоціацію, вона може бути обумовлена тим фактом, що команда Віктора Януковича вважає, що Євросоюз зайшов занадто далеко з Україною, і навряд чи піде назад з підписанням цієї угоди. Тому що якщо угода не буде підписана, це ж не лише поразка країни Україна, це поразка всієї політики Євросоюзу щодо східного партнерства, місія Кокса-Квасьнєвського повинна визнати свою недієздатність, і те, що східний напрям практично був програний. Тому тут може бути, що не вирішення питання Тимошенко не вплине на підписання угоди.

«Голос Столиці»: На 13 листопада призначене позачергове засідання ВР. Як вважаєте, чи розглянуть на ньому питання Тимошенко? Робоча комісія все-таки зібралася на засідання, на відміну від комітету.

Сергій Соболєв: На сьогоднішній день залишилися невирішеними три питання, і це не лише питання незаконності засудження Тимошенко і її звільнення, а це ще питання прокуратури, це ще питання виборів. Тому саме опозиція, як це не дивно, зібрала необхідні 160 підписів для того, щоб провести позачергове пленарне засідання саме з цим порядком денним. Саме ці питання і винесені на порядок денний на 13-те число. На жаль, в нас до цього часу немає інформації, чи готова взяти участь в цьому засіданні більшість. Те, що комуністи ігнорують європейський вектор – це зрозуміло, хоча незрозуміла їх політика, бо, наприклад, той же Кокс і Квасьнєвський – це є представники колишньої комуністичної партії, тепер соціалістів. Тому мене дивує завжди позиція наших комуністів, коли всі інші представники лівих партій активно ратують в Європі за об’єднання, а от чомусь наші інтернаціоналісти-комуністи роблять все можливе для того, щоб зірвати ці угоди. Партія регіонів, не зовсім зрозуміла їх політика, бо якщо вони не прийдуть на засідання пленарні, то, фактично, ми залишимося взагалі з нерозглянутими питаннями порядку денного, які не дадуть можливість підписувати цю угоду.

«Голос Столиці»: Які ще процедурні моменти можуть загальмувати процес?

Сергій Соболєв: Знаєте, коли ти бажаєш вирішити питання, тут ніяких процедурних моментів, які б щось зупиняли – не існує. В нас є все: в нас є декілька проектів законів, які можна голосувати, в нас є тимчасова спеціальна комісія, яка, до речі, вже п’ятий день працює, але Партія регіонів ніяк не може запропонувати свій варіант. Опозиція вже запропонували три варіанти, як вирішити це питання, я маю на увазі упередженого правосуддя і звільнення Тимошенко. Від Партії регіонів ми так і не почули, чого вони хочуть. Тому, я думаю, все залежить виключно від політичної волі. Я думаю, що завтра фактично буде відповідь на всі ключові питання. Якщо пленарне засідання не відбудеться – це означає повний зрив європейського вектору, і це означає, що Янукович особисто і Партія регіонів несуть за це відповідальність.

«Голос Столиці»: Є інформація, що всередині Партії Регіонів розділилися думки стосовно питання Тимошенко. Як ви вважаєте, що відбувається? Це непокора лідеру?

Сергій Соболєв: Я думаю, що достатня кількість членів Партії регіонів чудово розуміють, що політичні репресії не прикрашають жодну політичну силу. Вони, більше того, розуміють, що після 2015-го року вони можуть попасти в таку саму ситуацію, коли такі самі продажні судді і продажні прокурори будуть фабрикувати справу проти них. І тому це люди, які думають про перспективу. Перспективу не лише свою, а перспективу країни. Тому, коли кажуть, що треба змінювати закон про прокуратуру – це не стосується Тимошенко, це не стосується сьогоднішньої опозиції, це стосується всіх 45 млн громадян України, які чудово розуміють, що надалі прокуратура не може залишатися каральним мечем однієї партії чи одного президента.

Наостанок «Голос Столиці» нагадує, що офіційні Вашингтон і Брюссель неодноразово закликали українську владу вирішити проблему виборчого правосуддя в країні, і називали політично мотивованим кримінальне переслідування колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. На думку європейських чиновників, підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом у листопаді 2013 повністю залежить від бажання офіційного Києва дозволити Юлії Тимошенко виїхати на лікування до Німеччини.

Як повідомляв «Щоденний Львів», після таємної зустрічі Януковича й Путіна «регіонали» критикують асоціацію з ЄС, голова фракції ПР заявив, що великі промисловці у ній – проти євроінтеграції, а колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко стверджує сьогодні, 12 листопада, що зрив євроінтеграції Януковичем та його ПР став доконаним фактом.

dailylviv.com

До теми

16:55 21 вересня 2021 р.

Завтра у Львові позачергове засідання виконкому буде на велосипедах

Завтра, 22 вересня, у Львові проведуть позачергове виїзне засідання виконавчого комітету. Засідання відбудеться на площі перед головним корпусом Львівського медичного університету (вул. Пекарська, 69), а приїдуть сюди члени виконкому на велосипедах.

Рубрика: Політика

14:13 20 вересня 2021 р.

США і ще 13 країн: на Львівщині почалися військові навчання Rapid Trident-2021

На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного під загальним керівництвом командувача Сухопутних військ України генерал-полковника Олександра Сирського розпочалися багатонаціональні українсько-американські військові навчання Rapid Trident – 2021.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

12 претенденток на титул Міс Львів-2021

Рубрика: Культура

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу