Відтепер в іграшках має бути менше хрому, алюмінію і формальдегіду, - Уряд

20:25 31 березня 2021 р.

Встановлено вищий рівень безпеки іграшок, зокрема тих, що містять у своєму складі токсичні хімічні речовини і можуть становити небезпеку для дітей.

Кабінет міністрів України на своєму засіданні сьогодні, 31 березня 2021 року, ухвалив постанову «Про внесення змін до Технічного регламенту безпечності іграшок», якою знизив граничні межі хрому та алюмінію у складі іграшок та у матеріалах з яких зроблено іграшки, а також обмежив граничні значення формальдегіду в іграшках. 

Про це повідомляє Укрінформ, пише Dailylviv.

Як йдеться у пояснювальній записці до постанови, документ належить до сфери технічного регулювання, стандартів, оцінки відповідності, які охоплюються положенням Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом та належать до пріоритетних сфер адаптації законодавства України до законодавства Євросоюзу.

Зауважується, що згідно з угодою про асоціацію України і ЄС постановою уряду від 28.02.2018 року затверджено технічний регламент безпечності іграшок, розроблений на основі директиви Європарламенту та Європейської Ради про безпеку іграшок. Внесення змін до Технічного регламенту зумовлено необхідністю приведення його у відповідність до вимог закону, а також Директиви 2009\48\ЄС до якої були внесені зміни, спрямовані на встановлення вищого рівня безпеки іграшок, зокрема тих, що містять у своєму складі токсичні хімічні речовини і можуть становити небезпеку для дітей.

Тож, зважаючи на наукові дані та рекомендації експертної групи з безпеки іграшок ЄС та її підгрупи «Хімічні речовини», виникла необхідність знизити вміст алюмінію та хрому. Крім того, з метою уникнення алергічного контактного дерматиту у дітей виникла необхідність встановити межі для формальдегіду в різних матеріалах та іграшках.

Майже по мільйону гривень - на кабінет хімії та фізики: що це буде

У Львові оголосили малих академіків-переможців. Список (відео)

dailylviv.com

До теми

14:08 16 квітня 2021 р.

В Україні присуджено науковий ступінь доктора філософії 370 особам

Удосконалено процес атестації кадрів на здобуття ступеня доктора філософії. Заклади вищої освіти, наукові установи повинні забезпечити трансляцію атестації здобувачів ступеня доктора філософії в режимі реального часу на своїх офіційних веб-сайтах.

Рубрика: Наука і техніка

09:46 8 квітня 2021 р.

У садочках Львівської МТГ обіцяють відкрити групи ще для 700 дітей: де і скільки

Цього року мерія планує здійснювати ремонтні роботи у 8 дитячих садочках. Такі роботи дозволять відкрити ще 28 додаткових груп у закладах дошкільної освіти міста у 2021 році.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу