Як Кіборг з Термінатора: у Любліні розробили матеріал, що має пам'ять і самовідновлюється

15:23 16 лютого 2023 р.

Фото до новини

Науковці з Люблінського політехнічного університету разом з дослідниками з Instituto Superior Técnico з Португалії розробили нову групу матеріалів, які можуть самовідновлюватися.

Про це повідомляє регіональний щоденник «Kurier Lubelski», пише Dailylviv.com.

Цей інноваційний матеріал також має пам’ять форми.

Його творці пояснюють, що механізм самовідновлення матеріалу заснований на миттєвій реакції на пошкодження і аналогічний тому, що існує в природі, наприклад, як загоєння шкіри чи зламаних кісток.

Речниця Люблінського політеху Івона Чайковська-Денека розповіла, що матеріал, розроблений польськими та португальськими вченими, складається з двох шарів: магнію та вуглецево-епоксидного композиту. Між ними є мікрокапсули, які містять речовини, необхідні для ремонту оригінальної деталі. У разі мікротріщини капсула розпадається, вивільняючи регенеруючу речовину. Виникла реакція полімеризації закриває тріщину й тим самим запобігає її розширенню.

Самовідновлювальний шар не лише відновлює мікротріщини та запобігає виникненню корозійних змін, але також є ізоляційним шаром.

Івона Чайковська-Денека додала, що винахід можна використовувати в космічній, авіаційній та автомобільній промисловості. Скрізь, де потрібна мала вага та висока міцність будівельних матеріалів.

Дослідники з кафедри матеріалознавства та інженерії Люблінського політеху стверджують, що поки що можна виправити мікротріщини. Вони сподіваються, що можна буде адаптувати капсули для відновлення також більших пошкоджень. Зараз вони працюють над прискоренням процесу мікрокапсулювання.

Львів отримав з Польщі два вагони захисних матеріалів історичних пам'яток

Досвід українських ІТ-фахівців можуть використати у військових операціях США

Резніков показав бронезахист українського виробництва для ЗСУ

Уряд спростив порядок ввезення на митну територію Україну дронів, касок і бронежилетів

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів