Львів отримав з Польщі два вагони захисних матеріалів історичних пам'яток
13:51 31 травня 2022 р.
Тепер на порядку денному - 3D-сканування пам’яток, зокрема і зруйнованих.
Діяльність польсько-української онлайн-платформи з координаційним центром у Львові спрямована на допомогу у збереженні нашої культурної спадщини. Про це повідомила пресслужба ЛМР, пишеDailylviv.com. З польського боку цю ініціативу координує головний консерватор Варшави Міхал Красуцкі, а з боку України – начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко. Щотижня учасники мають онлайн-зустріч, де обговорюють потреби щодо захисту та можливості оцифрування пам’яток архітектури.
«З початком російського вторгнення така співпраця налагодилася між Львовом та історичними містами Польщі, під керівництвом головного консерватора Варшави Міхала Красуцкі. З перших днів війни він допомагає нам, зокрема, у зборі матеріалів для захисту пам’яток.
А тепер Львів став тою платформою, навколо якої об’єдналося багато історичних міст. Це Київ, Одеса, Харків, Чернігів, Запоріжжя, Хортиця, Луцьк, Чернівці, Суми. Ми запросили ці міста і говоримо про їхні потреби, польська сторона збирає для них допомогу. До прикладу, Харкову надіслали 80 тисяч мішків, які наповнили піском та використали для захисту пам’яток. Перелік потреб надали Одеса, Дніпро – вони теж отримають необхідний реманент», – розповіла Лілія Онищенко.
Також на порядку денному онлайн-зустрічей – питання 3D-сканування пам’яток, зокрема і зруйнованих. Польська сторона шукає міжнародні фонди, донорів, які можуть профінансувати оцифрування об’єктів архітектури. «Лазерне сканування пам’яток у сьогоднішніх умовах є особливо актуальним. Адже це документація, за якою можна відтворити точну копію пам’ятки. На цій платформі ми шукаємо можливості, зокрема і фінансові, аби організувати таке сканування, зокрема і вже зруйнованих об’єктів, – до прикладу, в Харкові та у Чернігові», – зазначила Лілія Онищенко.
Нагадаємо, від початку повномасштабної війни Львів отримав від партнерів із Польщі два вагони захисних матеріалів, а також вогнегасники. Частину використали для захисту пам’яток та мистецько-культурних установ Львівської громади, а рештою поділилися з понад 30 українськими містами і селами.
У Львові пам’ятник Адаму Міцкевичу і фігуру Діви Марії одягнуть у захисні конструкції
Захист пам’яток культури: Польща передала Львову вогнетривкі тканини та вогнегасники
У Львові демонтовують і обгортають вогнетривкими матеріалами пам'ятки культури ЮНЕСКО
У Львові безцінні вітражі і скульптури огороджують щитами для захисту від можливих руйнувань
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook