У багатьох вишів інформація англійською на сайті – це «рашен інгліш»

19:38 6 липня 2015 р.

Фото до новини

Оскільки раніше для всіх вишів усі освітні програми були однаковими, то й публікувати навчальні плани не було сенсу. Реформа освіти дала можливість стати вузам унікальними.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це сьогодні, 6 липня,під час прес-конференції на тему:
«Рейтинг прозорості національних ВНЗ-2015 у Львові. Презентація та обговорення», яка відбулася  у Львівському прес-клубі, заявила освітній аналітик АЦ «CEDOS» Ірина Когут.

- Був жорсткий державний стандарт, який визначав перелік курсів, перелік годин та інше. Якщо ти вчиш хімію, то ти вчиш той самий перелік дисциплін, незважаючи на те, де ти вчишся, чи у Києві, чи у Львові, чи в Одесі. Не було вибіркових дисциплін. Зараз, коли кожен університет самостійно формує свою освітню програму, коли є вибіркові дисципліни, які можуть бути унікальними, з’являється не просто стимул для університетів хизуватися хорошими освітніми програмами, з’являється необхідність повідомляти про них, - вважає вона.

Її слова підтвердив і проректор з науково-педагогічної діяльності та міжнародних зв’язків НУ «Львівська політехніка» Юрій Рижкевич.
На його думку, докладний опис навчальних програм, результатів навчання та потенційних місць праці є корисний для дуже багатьох споживачів.
- Це абітурієнтам, якщо вони свідомо обирають свій профіль майбутньої професійної підготовки. Студентам, які навчаються і які в процесі навчання будуть собі обирати дисципліни. За новим законом, мінімум 25% у кожній освітній програмі мають бути вибіркові дисципліни. Цей вибір для студента повинен бути цілеспрямованим та усвідомленим. І інформація для такого вибору повинна бути в інформаційному пакеті-каталозі . І ще – це дуже важливо для працедавців, - каже Юрій Рижкевич.

Також він зауважив, що важливою для вишу є наявність інформації грамотною англійською мовою.
- Це дасть змогу залучити на навчання іноземних студентів. Якщо на сайті вишу немає інформації про навчальні програми, то тим дуже сильно звужується коло потенційних студентів. Зараз в Європі в багатьох країнах, практично, на законодавчому рівні є вимога до студента в процесі навчання, як мінімум, один семестр провести за кордоном. Маса європейських студентів шукають, куди би їм поїхати. При цьому вони звертають увагу, передусім,  на академічну частину. А далі вже – на цікавість тієї чи іншої країни. Тому я звертаю вашу увагу на англомовність усіх ресурсів. Навіть якщо той чи інший ресурс представлений українською мовою, то англійською він представлений дуже погано, а якщо читати ту англійську мову, то «рашен інгліш» – найделікатніше пояснення, яке можна тут вжити, - каже він. 

Крім того, Юрій Рижкевич зізнався, що, як проректор, поняття не мав, що  їхній університет 8 місяців ретельно перевіряли. Бо якби знав, то обов’язково би за цей час сам звернув увагу на помилки і виправив би їх. 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів