Симптомом хвороби Лайма є мігруюча еритема
20:21 5 травня 2024 р.
Медики закликають не ігнорувати укусів кліщів. Укус кліща пов'язаний з ризиком зараження хворобами, які переносять ці павукоподібні.
Про це повідомило Польське радіо, пише DailyLviv.com.
Медики закликають не ігнорувати укусів кліщів. Теплі травневі вихідні сприяють активному відпочинку, а кліщів можна зустріти і на міській галявині, і в парку, і на присадибній ділянці.
Фахівці попереджають, що укус кліща пов'язаний з ризиком зараження хворобами, які переносять ці павукоподібні. Минулого року було зафіксовано понад 100 тисяч таких захворювань. 99 відсотків діагностованих випадків були пов'язані з хворобою Лайма, розповіла д-р Анна Вежбицька.
«Симптомом хвороби Лайма є мігруюча еритема. Вона не свербить, не болить, щоправда, вона червона і рухається. Інколи просто може здатись, що погано спалось. Багато пацієнтів кажуть, що у них ніколи не було мігруючої еритеми, що дуже малоймовірно. Це відбувається через те, що зі слиною кліщі виділяють знеболюючі речовини та антикоагулянти. Тому еритему можна не помітити», — пояснив експерт.
Читайте також: Медсестра зняла з пацієнта 19 кліщів
Ще одним важким вірусним захворюванням, яке переносять кліщі, є кліщовий енцефаліт. Торік у Польщі було зафіксовано 659 госпіталізацій з цієї причини. Кліщовий енцефаліт лікується тільки симптоматично, але цьому захворюванню можна ефективно запобігти щепленням.
Читайте також: Як у Львові бджолами лікують хворобу Лайма: розповідь 35-річної пацієнтки
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook