Телеуроки за участі зірок шоу-бізнесу і спорту у Львові називають лише допоміжною формою дистанційного навчання

18:18 26 серпня 2020 р.

Фото до новини

Телебачення – це споживання, а має бути контакт між вчителем і учнем, взаємний зв’язок, віддача, переконана педагог-практик.

Під час засідання у Пресклубі 26 серпня 2020 року
Відео: Львівський пресклуб

Дистанційне навчання не полегшує працю вчителя, а робить її набагато складнішою. Той, хто вважає, що учителям на карантині працювалося легше, дуже помиляється. Адже дистанційне навчання забирає у педагога набагато більше сил і часу, ніж звичне. Так вважає Мирослава Согор, вчителька з англійської мови гімназії “Тривіта”, членкиня Народного Руху України, пише DailyLviv.

- Нам довелося швидко адаптовуватись, шукати нові форми уроків, думати, як донести до учнів інформацію, - розповіла Мирослава Согор. – Навіть той факт, що більшість вчителів не мали технічних засобів, не зупинив нас: шукали шляхи вийти на зв’язок із учнями, використовували програму ZOOM та інші способи. Дуже вдячна батькам, котрі долучились до справи і допомагали дітям. Але коли іноді доводиться чути «Ми самі вчили дітей, а що робили вчителі?» - це не так, і це образливо для вчителя.

За словами Мирослави Согор, дистанційне навчання повністю змінює підхід до навчання і форму подачі матеріалу.

- У школі дитина має 6, а то й 7 уроків. Але навчатись вдома 6-7 годин за комп’ютером – для учня це просто неможливо. При цьому він мусить засвоїти програмний матеріал! За період літніх канікулів у МОН мали розробити адаптаційну програму для дистанційного навчання, щоб максимально розвантажити дитину і дати можливість вчителеві зосередитись на основному матеріалі. Коли вчитель працює дистанційно, то витрачає набагато більше часу і зусиль на підготовку до уроків. Це дуже великий обсяг роботи, який має гідно оплачуватись.

Крім того, Мирослава Согор висловила думку, що жодні телепередачі, де у ролі вчителів виступають зірки шоу-бізнесу чи спорту, не замінять дитині учителя – хай навіть дистанційного. 

- Телевізійні уроки, які у нас пробували робити, не є поганою ідеєю. Але вони можуть бути хіба що допоміжною формою навчання. Як додаток до тих знань і навичок, який дитина отримала від свого вчителя. Телебачення – це споживання, а має бути контакт між вчителем і учнем, взаємний зв’язок, віддача. Тільки тоді дистанційне навчання, до якого ми змушені вдаватись через епідемію, матиме сенс. 

Про це Мирослава Согор сказала на засіданні «Як змінить долю львівських вчителів дистанційне навчання?», яке відбулось у Львівському пресклубі. 

Чому дистанційне та змішане навчання школярів порушує Конституцію України.

Чому необхідно надати більше повноважень освітнім громадським організаціям.

Чому треба вчителів прирівняти до медиків за рівнем загрози захворювання на COVID-19.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини