Телеуроки за участі зірок шоу-бізнесу і спорту у Львові називають лише допоміжною формою дистанційного навчання

18:18 26 серпня 2020 р.

Телебачення – це споживання, а має бути контакт між вчителем і учнем, взаємний зв’язок, віддача, переконана педагог-практик.

Дистанційне навчання не полегшує працю вчителя, а робить її набагато складнішою. Той, хто вважає, що учителям на карантині працювалося легше, дуже помиляється. Адже дистанційне навчання забирає у педагога набагато більше сил і часу, ніж звичне. Так вважає Мирослава Согор, вчителька з англійської мови гімназії “Тривіта”, членкиня Народного Руху України, пише DailyLviv.

- Нам довелося швидко адаптовуватись, шукати нові форми уроків, думати, як донести до учнів інформацію, - розповіла Мирослава Согор. – Навіть той факт, що більшість вчителів не мали технічних засобів, не зупинив нас: шукали шляхи вийти на зв’язок із учнями, використовували програму ZOOM та інші способи. Дуже вдячна батькам, котрі долучились до справи і допомагали дітям. Але коли іноді доводиться чути «Ми самі вчили дітей, а що робили вчителі?» - це не так, і це образливо для вчителя.

За словами Мирослави Согор, дистанційне навчання повністю змінює підхід до навчання і форму подачі матеріалу.

- У школі дитина має 6, а то й 7 уроків. Але навчатись вдома 6-7 годин за комп’ютером – для учня це просто неможливо. При цьому він мусить засвоїти програмний матеріал! За період літніх канікулів у МОН мали розробити адаптаційну програму для дистанційного навчання, щоб максимально розвантажити дитину і дати можливість вчителеві зосередитись на основному матеріалі. Коли вчитель працює дистанційно, то витрачає набагато більше часу і зусиль на підготовку до уроків. Це дуже великий обсяг роботи, який має гідно оплачуватись.

Крім того, Мирослава Согор висловила думку, що жодні телепередачі, де у ролі вчителів виступають зірки шоу-бізнесу чи спорту, не замінять дитині учителя – хай навіть дистанційного. 

- Телевізійні уроки, які у нас пробували робити, не є поганою ідеєю. Але вони можуть бути хіба що допоміжною формою навчання. Як додаток до тих знань і навичок, який дитина отримала від свого вчителя. Телебачення – це споживання, а має бути контакт між вчителем і учнем, взаємний зв’язок, віддача. Тільки тоді дистанційне навчання, до якого ми змушені вдаватись через епідемію, матиме сенс. 

Про це Мирослава Согор сказала на засіданні «Як змінить долю львівських вчителів дистанційне навчання?», яке відбулось у Львівському пресклубі. 

Чому дистанційне та змішане навчання школярів порушує Конституцію України.

Чому необхідно надати більше повноважень освітнім громадським організаціям.

Чому треба вчителів прирівняти до медиків за рівнем загрози захворювання на COVID-19.

Під час засідання у Пресклубі 26 серпня 2020 року
Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

17:32 5 березня 2021 р.

З 9 березня закладам освіти Львівщини рекомендують перейти на дистанційне навчання

У зв’язку із погіршенням епідеміологічної ситуації на Львівщині провели позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС).

Рубрика: Наука і техніка

13:58 25 лютого 2021 р.

У Львові беруться оцифрувати всю ЛМТГ до 2025 року

Сьогодні, 24 лютого, на засіданні сесії Львівської міської ради прийняли ухвалу «Про затвердження програми цифрового перетворення Львівської міської територіальної громади на 2021−2025 рр».

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу