На Львівщині триває польовий вишкіл майбутніх військових інженерів

22:44 13 квітня 2016 р.


Фото: asv.gov.ua

Вихованці Національної академії сухопутних військ, які здобувають фах військових інженерів, вдосконалюють свої професійні навички у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки військового навчального закладу.

«Левова частка занять із майбутніми офіцерами відбувається на важкій інженерній техніці, зокрема багатотонних землерийних машинах та шляхопрокладачах», – повідомили сьогодні, 13 квітня, у львівській Національній академії сухопутних військ, де також розповіли подробиці:

«Вони не лише вчаться керувати ними та використовувати їхнє складне обладнання, але й організовувати виконання комплексних завдань, що потенційно можуть виникати перед підрозділами інженерних військ в умовах сучасних збройних конфліктів. Старший викладач кафедри інженерної техніки підполковник Олександр Дутко розповів: «Обладнати позиції для наших військ, облаштувати фортифікаційні споруди та укриття для особового складу й техніки – це лише півсправи. Адже все має бути зроблено надзвичайно оперативно та якомога непомітніше. Від цього у великій мірі залежатиме успіх всієї операції, а також життя та здоров’я наших воїнів».

Багатотонна військово-інженерна машина для копання котлованів МДК-3, екскаватор ЕОВ-4421, полкова землерийна машина ПЗМ-2 були розроблені та виготовлені ще декілька десятиліть тому для радянської армії. Однак і сьогодні, в умілих руках, вони залишаються надійними засобами, що здатні буквально вгризатися у найскладніші ґрунти й за найкоротший проміжок часу виконувати найскладніші завдання, що стоять перед військовими інженерами.

Зовсім поруч курсанти Національної академії сухопутних військ вчаться не боятись водної стихії, а у разі потреби впевнено форсувати будь-які водні перешкоди. Це ділянка комплексу підготовки інженерних підрозділів для мостів, переправ та водолазної підготовки.

Підкорити глибину та течію вихованцям військового навчального закладу допомагають знову ж важкі сталеві машини та отримані під час навчання знання й навички. Зокрема – щоб переправити на інший берег водойми військову гусеничну, колісну техніку та особовий склад, майбутні офіцери використовують паромно-мостову машину ПММ-2М, що здатна транспортувати танки й самохідні артилерійські установки вагою понад 40 тон, та плавучий транспортер ПТС-2, вантажопідйомність до 12 тон.

Саперна справа. Саме це приходить на думку, коли мова йде про інженерні війська. Насправді, ефективно застосовувати й правильно знешкоджувати різноманітні вибухові пристрої повинен кожен з бійців «військ переднього краю», як зазвичай називають цей рід військ у армійському середовищі.

Процес пошуку та протидії ворожим мінам, саморобним вибуховим пристроям (СВП), різноманітним «розтяжкам» й вибухонебезпечним пасткам помилок не вибачає. Тож освоюють курсанти-інженери цю науку у найдрібніших деталях.

«Тут не лише важливо вміло використовувати різноманітні міношукачі та засоби розмінування, але й завжди буде зосередженим, спокійним, кожен рух робити виважено та обдумано, – поділився рекомендаціями доцент кафедри інженерних спеціальних дисциплін підполковник Олександр Колос. – Знешкоджувати чи встановлювати вибухові пристрої не під силу кожному. За цим вмінням стоїть багаторічний процес навчання, отримання практичних навичок й, безперечно, досвід виконання таких завдань. До слова, останнім часом, зокрема у зоні проведення АТО на сході України, міни та СВП становлять одну з найбільших небезпек для наших вояків».

До речі, один з боєприпасів, які під час польового виходу вчаться застосовувати курсанти, – нова сигнальна міна українського виробництва, що зовсім нещодавно була взята на озброєння Української армії. З міркувань безпеки її маркування та тактико-технічні характеристики викладачі не розголошують, проте молоді воїни інженери вже опановують навички з її ефективного використання для різних задач.

Триватиме польовий вихід для курсантів факультету підготовки спеціалістів бойового (оперативного) забезпечення майже місяць. За цей час майбутні офіцери вдосконалюватимуть свої практичні навички за профілюючими дисциплінами, а також виконають вправи стрільб із різноманітних зразків стрілецької зброї та гранатометів, відпрацюють цілу низку завдань в рамках тактичної підготовки й управління діями підрозділів інженерних військ, вивчать особливості виконання завдань за призначенням під час військових операцій та взаємодії з підрозділами інших родів військ. До речі, всі заняття відбуваються на єдиному тактичному фоні, який було розроблено з урахуванням досвіду, отриманого в ході АТО».

Про це повідомили сьогодні, 13 квітня, на сайті львівської Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, де також опублікували фоторепортаж з навчань.

Пентагон попереджає, що Росія може знову використати «Орєшнік» проти України

Можливе розміщення миротворців в Україні обговорили Макрон і Туск

Львів прощається з бійцем 24-ї окремої механізованої бригади Романом Лесівим

Рідкісний вірус герпес зостер на Львівщині. Головна державна санітарна лікарка пояснила його природу

Графік відключення електроенергії 12 грудня. 4-5 годин без світла

У боях під Бахмутом втратив зір, однак повернувся на фронт. Львів прощається з сержантом Юрієм Івасишиним

Закінчив академію мистецтв, шив весільні сукні, загинув на донецькому напрямку. Львів прощається з Дмитром Михалком

Масштабна схема поборів з провідників на Укрзалізниці, зокрема з міжнародних маршрутів, у яку залучені десятки людей

Що таке магістратура та які документи потрібні для вступу на неї у Польщі?

Нерухомість у Туреччині – вигідна покупка за доступними цінами

На кордоні з Польщею викрили молоду псевдосімейну пару. На чому спалилися

Світло почнуть вимикати о 7.00. Укренерго попередило про дефіцит електроенергії

Вифлеємський вогонь миру на шляху до Львова. Де передаватимуть

Бюджет Львова у 2025 році буде майже на пів мільярда менший, аніж цьогорічний

Від сьогодні заплатити за проїзд у Львові можна через мобільний додаток е-квитка. Відеоінструкція

Для очищення автошляхів Львівщини залучили таку саму кількість техніки як і у Львові

Завтра на Львівщині буде від – 5° морозу до 3° тепла

Шість гуртожитків і один навчальний корпус Львівської політехніки не залежать від графіків вимкнення світла

У Львові лише 9% пасажирів розраховуються готівкою у громадському транспорті

Роботу снігоприбиральної техніки у Львові можна відстежувати онлайн

4 роки за ґратами проведе мешканець Нового Роздолу за ухилення від мобілізації

Майже усі школи Львова облаштовані тенісними столами

Програма різдвяних подій у Львівській громаді

У поваленні Асада не останню роль зіграла Україна

Укренерго фіксує високий рівень споживання електроенергії

Генштаб підтвердив ураження російської нафтобази на Брянщині

У Самборі у ДТП травмований водій легковика

У Львові затримали чоловіка за братовбивство

Дубляни залишилися без води. Працюють два водовози

ЛМР для очищення міста від снігу залучила 80% одиниць від наявної спецтехніки

Поліція проводить обшуки в Укрзалізниці

Ростислав Буряк, Володимир Воробець, Олег Пашковський, Володимир Тетерко. Львівщина прощається з Героями

В Україні зростають ціни на газ

Львівщина буде до кінця доби зі світлом. Графік обмежень 11 грудня скасовано

Львівобленерго посунуло графік вимкнення електроенергії 11 грудня на одну годину

72 453 одиниці зброї є на руках у мешканців Львівщини. Якої найбільше (відео)

Понад 5 тисяч українців придбали нові авто у листопаді

Потягом з Києва до Ужгорода через Кам'янець-Подільський і Львів

На війні з перших місяців, нагороджений «Сталевим хрестом». Львів прощається з Володимиром Воробцем

Графік відключення електроенергії у Львівській області 11 грудня