З 1 липня психіатричну допомогу надаватимуть удома
18:14 8 квітня 2021 р.
Після завершення гострого перебігу хвороби мобільна мультидисциплінарна команда виїжджатиме до пацієнта і надаватиме йому допомогу за місцем перебування відповідно до індивідуального плану лікування, складеного у співпраці з пацієнтом.
За роботу однієї мобільної команди Національна служба здоров’я заплатить медичному закладу 50 535 гривень на місяць. У Програмі медичних гарантій-2021 впроваджується новий пакет - “Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами”. Він почне діяти з 1 липня.
Про це повідомила НСЗУ, пише Dailylviv.
Ця послуга наблизить психіатричну допомогу до пацієнта. Він зможе отримати її вдома. Після завершення гострого перебігу хвороби. Мобільна мультидисциплінарна команда виїжджатиме до пацієнта і надаватиме йому допомогу за місцем перебування відповідно до індивідуального плану лікування, складеного у співпраці з пацієнтом. Щоб отримати послуги за цим пакетом, необхідно мати направлення сімейного лікаря, педіатра, з якими підписано декларацію, або ж направлення лікаря-психіатра чи лікаря-психіатра дитячого.
Безоплатними для пацієнта будуть такі медичні послуги:
психіатричний огляд та допомога;
індивідуальний план лікування і реабілітації - із залученням самого пацієнта або його законного представника;
проведення необхідних психодіагностичних тестів в динаміці;
контроль за станом пацієнта, амбулаторні візити до одужання або стійкої ремісії.
Родичі або законні представники особи з розладами психіки та поведінки можуть розраховувати на психологічну підтримку медиків мобільної бригади. Їх навчать технікам самодопомоги та методам психологічної підтримки.
Мобільна команда також визначатиме потребу у фармакотерапії, призначатиме медикаментозне лікування, за потреби, направлятиме на стаціонарне лікування або на отримання паліативної допомоги.
Щоб укласти договір на надання мобільної психіатричної допомоги, заклад має відповідати певним вимогам. Насамперед, мати ліцензію на медичну практику за спеціальністю “Психіатрія” або “Дитяча психіатрія”.
До складу мобільної мультидисциплінарної команди мають входити щонайменше 4 особи з переліку:
лікар-психіатр або лікар-психіатр дитячий;
лікар-психолог або лікар-психотерапевт або психолог;
медична сестра;
фахівець з соціальної роботи або соціальний працівник.
Тариф на медичні послуги з психіатричної допомоги визначається, як глобальна ставка за 1 команду на місяць, та становить 50 535 гривень на місяць.
Національна служба здоров’я укладе договори з усіма закладами, які відповідатимуть вимогам, і оплачуватиме надані послуги згідно з підписаним договором.
Також цього року особи з розладами психіки та поведінки, а також пацієнти з епілепсією, матимуть змогу отримувати у рамках Державної програми реімбурсації, безоплатно або з незначною доплатою необхідні лікарські засоби. Це стосується лікування таких захворювань як ПТСР, шизофренія, афективні розлади, депресія, невротичні розлади та епілепсія. Старт програми заплановано на 1 вересня 2021 року.
Усі ці лікарські засоби призначатимуться винятково лікарями спеціалізованої ланки медичної допомоги. Видаватимуться лише за електронним рецептом. Аптечний заклад, у якому можна буде отримати ці ліки, пацієнт обиратиме сам.
Лікарню у Закладі повернуть під опіку лікарні на Кульпарківській у Львові
Юрій Шипов на 5 років став керівником Львівської психлікарні «Заклад»
Львівський психіатр Сергій Рослюк твердить: «Депресія – лише в близько 14% українців»
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook