У приватних медзакладах Львова людина може лікуватися безкоштовно

16:59 26 вересня 2020 р.

Приватна медицина може бути доступною для незаможних львів’ян за умови дотримання певних правил реформи. Ті медичні установи, які уклали договори із Національною службою охорони здоров’я на певний вид послуг, надають їх своїм пацієнтам безкоштовно.

Про це розповів Ігор Заставний, співзасновник та член правління ГО «Академія сімейної медицини України», співзасновник та сімейний лікар мережі сімейна амбулаторія «ВУЛИК», пише DailyLviv.

- У реформі медицини закладено принцип «Гроші йдуть за пацієнтом», але, мабуть, не всі люди розуміли, що укладати декларації можна не лише з державними, а й з приватними закладами. Але ці приватники, зі свого боку, мусять укласти договір із Національною службою охорони здоров’я. Мені, як приватному підприємцю, який уклав такий  договір, людина не платить за послуги, – сказав він.

Ігор Заставний зазначив, що окрім державних і комунальних медичних закладів на Львівщині варто розвивати і приватні, адже попит на них є. Він також зазначає, що у Львові та області могли би заробляти на медичному туризмі.

- Є попит на послуги пологових будинків, стоматологію, естетичну медицину. Кілька років тому я працював на кордоні і знаю, що до нас приїздили польські інвестори, які готові були створювати геріатричні  будинки. Вони розповідали, що в східній Польщі живе чимало літніх українців, які мають бажання провести свою старість на історичній батьківщині. Я вважаю, що медицина у Львові та області не має права бути збитковою, медичний бізнес за рівнем прибутком можна вивести на рівень ІТ-бізнесу. Я впевнений, що місцева влада повинна залучати сюди якомога більше зацікавлених інвесторів, – наголосив він.

Цю пропозицію Ігор Заставний висловив під час експертної відкритої дискусії «Медична реформа: продовжити, не можна зупинити!», яку у Львівському пресклубі організувала Юлія Гвоздович, кандидатка на посаду міського голови Львова, депутатка ЛМР.

Не брати з пацієнта ні копійки: у Львові запропонували кроки до безкоштовного лікування в стаціонарі.

Удвічі врізали фінансування. У Львові розповіли, як держава зіштовхує між собою лікарів і пацієнтів.


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

16:38 25 травня 2022 р.

Німеччина скасовує COVID-обмеження

Німеччина скасовує ряд обмежень на в'їзд, які були запровадженіі через COVID-19. Нові правила почнуть діяти з 1 червня.

Рубрика: Медицина

13:05 25 травня 2022 р.

Епідситуація на Львівщині: відсутність мавпячої віспи та спад захворюваності на Covid-19

У країнах Європи зареєстровано вже 258 випадків захворювання на вірус мавпячої віспи (включно з підозрами на захворювання). Проте в Україні ще не зафіксовано жодного такого випадку. Разом з тим, захворюваність на Covid-19 на Львівщині має тенденцію до зниження.

Рубрика: Медицина

10:52 25 травня 2022 р.

У Львові бум народження двійнят

За останні кілька днів у пологовому Львівського територіального медичного об’єднання №3 народилося три пари двійнят.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу