Стоматологиня у Львові вилікувала бджолами невралгію трійчастого нерва

10:50 29 листопада 2019 р.

  • 0

За 30 поїздок зі Славського у Львів на процедури бджоловжалювання лікарка-стоматологиня Алла Жолобович позбулася неврозу трійчастого нерва, який безрезультатно лікувала традиційними методами впродовж року.

А почалася історія хвороби, за словами Алли Жолобович, рік тому – 10 грудня 2018-го.

- Я дуже перемерзла під час прогулянки з дитиною у візочку. Повернулася до хати і відчула, що болять зуби верхньої щелепи. Прийняла «Нимесил» - і біль вщух. Наступного дня симптоматика повторилася. Знову випила знеболююче і знову стало легше. Перша підозра в мене була на старі зубні пломби, - розповідає лікарка.

Тому, як згадує Алла Жолобович, звернулася до колеги-стоматолога у Львові. Лікування почала з сьомого зуба.

- Лікар поставив пломбу. А мене болить далі. Повертаюся до нього через тиждень, рятуючись таблетками «Нимесил» та «Ібупрофен». Лікар знімає пломбу, хоча дірка невеличка, і на моє прохання видаляє нерв. Я їду додому - далі болить. За тиждень я знову  в нього і кажу: «Не той зуб – шостий. Він запевняє, що він у нормі. Але я наполягаю:  «Додому не їду. Витягайте нерв». Та після цього знову болить! Відкриває п’ятий зуб. Вдома знову відчуваю біль і з жахом розумію, що то не верхні зуби болять, а нижні. Хоча на нижній щелепі в мене аварійних зубів немає. Картаю себе, як я могла з такою професією не збагнути локацію болю. І, згадую, як дивувалася своїм пацієнтам, коли вони не могли визначити хворий зуб. Телефоную до стоматолога і кажу: «Мене не верхні зуби болять, а нижні», - згадує Алла Жолобович.

Тоді колега порадив звернутися на кафедру хірургічної стоматології в медуніверситет, де Аллі Жолобович поставили діагноз «невралгія трійчастого нерва». Це трапилося в березні 2019 року.

Відтоді вона почала лікування за традиційною методикою.

- Лікували мене всі за однаковим протоколом – таблетками. Прописували якщо не «Карбомазепін», то «Лірику», якщо не «Карбамазепін» з «Лірикою», то ще знеболюючий «Темпалгін». Приймала також «Фінлепсин». При зміні препаратів, зазвичай, тиждень мене не боліло, потім болі відновлювалися. Прописували ще й нестероїдні препарати. Від них ставало ліпше, але почав боліти шлунок. Останній кардинальний метод лікування, який на мене чекав – перерізання або припалювання нерва. Але після цього ти - каліка,- згадує Алла Жолобович.

 Нетрадиційний метод лікування – голкотерапія, за її словами, також був малоефективним.

- Пройшла два курси голкотерапії. Лише другий допоміг зменшити дозу знеболюючого до однієї таблетки на ніч. Болю не було, але була важкість у щелепі. Звідти мені порадили піти на бджоловжалювання, до Івана Йосиповича Пилипчука,- розповідає Алла Жолобович.

За словами лікарки, вона дуже скептично відреагувала на таку пропозицію. Але виходу не було - шукала порятунку від болю в будь-який спосіб.

- Перші бджоли апітерапевт поставив на поперек і поступово збільшив дозу до 16-ти. Після десятої процедури схему змінив: почав ставити на обличчя, за вухо, на шию і решта - по хребту та плечах. Коли вперше поставив бджоли на обличчя, біль припинився,- каже Алла Жолобович.

Для повної реабілітації апітерапевт порадив стоматологині повторити курс лікування у квітні, восени і – знову навесні. 

- Зараз мене нічого не болить. Але страх не дає спокою – постійно дослухаюся, чи не повернеться недуга. Треба викинути з голови цю хворобу, яка мене мордувала впродовж року. Крім того, коли покинула таблетки – почалося безсоння. Зараз змушена приймати антидепресанти. Не знаю, як маю впорядкувати нерви. Хоча Іван Йосипович каже, що бджоли допомагають і при безсонні. Але на мене це наразі не вплинуло, певно потрібен час, - підсумовує Алла Жолобович.

Вона розповіла, що порадила знайомим, у яких є аналогічна проблема, також випробувати метод бджоловжалювання.

- У знайомої моєї мами з села Пісочна виникла така проблема після операції на серці. Знеболюючі вона пити не може. Шукали в неї кісту в гайморовій пазусі. Ставили діагноз «гайморит» і хотіли робити прокол. До речі, мені цей діагноз на початку хвороби також ставили. З невралгією трійчастого нерва ця жінка з Пісочної мордується вже три роки. На сеанси апітерапії з нею також почала їдити її колєжанка з сусіднього села, яка має таку саму проблему зі здоров’ям. Тільки в однієї – невралгія справа, а в іншої – зліва. Тепер чекаємо на результат, - розповідає Алла Жолобович.  

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

19:28 16 січня 2020 р.

Апітерапія у Львові вберегла військовослужбовицю від інвалідного візка

Операція на хребті могла закінчитися для військовослужбовиці Лесі Алєксандрової, яка страждала від кил та протрузій дисків, інвалідним візком. Навіть військові лікарі не радили ризикувати нею. Замість ножа хірурга повернула жінку в стрій апітерапія.

Рубрика: Медицина

15:52 16 січня 2020 р.

Фізкультура скорочує ризик захворіти 7 видами раку

Велике дослідження вчених Американського онкологічного товариства, опубліковане наприкінці грудня 2019 року в журналі «Journal of Clinical Oncology», показує зв'язок між фізичною активністю і захворюваністю 15 видами раку.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Скарга в ЮНЕСКО на забудови у Львові

Рубрика: Культура

Неформальна приміряльня, 1 випуск

Рубрика: Політика

Ринок землі: формула Романа Федишина

Рубрика: Економіка

Будівельний вандалізм у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Неформальна приміряльня, 2 випуск

Рубрика: Політика

Всі відео розділу