Розсіяний склероз: у Львові бджоли вдвічі поліпшили зір пацієнту

13:05 22 вересня 2023 р.

Для цього 21-річний студент отримав три курси бджоловжалювання.

Пацієнти найбільше люблять історії хвороби зі щасливим фіналом. А їхній перебіг - менш популярна тема для розповідей. Але сьогодні - якраз така. Дочитавши її до останнього рядка, ви довідаєтеся чому вважаємо її корисною. 

Журналіст Dailylviv.com намагався викласти цю історію максимально близько до розшифрованого тексту аудіозапису розмови з пацієнтом. 

Олегу 21 рік, він - студент. У грудні 2021 року перехворів коронавірусом, що підтвердив тоді позитивний тест. На два-три дні у нього щез нюх і смак. А назагал хворий каже, що почувався нібито нормально. Інфікування коронавірусом пов'язував з активним відвідуванням тренажерного залу і надмірними, на його думку, фізичними навантаженнями там. Займався спортивними тягарями з фанатизмом, визнає чоловік. 

Початок повномасштабного нападу Росії на Україну - 24 лютого 2022 року - був для Олега великим стресом: можна сказати, 44-ю причиною за ліком за відомою шкалою Холмса й Рея, яка стрімко злетіла вгору однієї ночі.

Ось саме цим усім Олег - і його рідні також - пояснюють раптове погіршення зору на початку березня 2022 року. Був стовідсотковий - і за лічені дні впав до мінімумів. Чоловік звернувся до кількох офтальмологів різного досвіду, звань і титулів: усі вони - один, другий, третій, четвертий - сказали, що в Олега не офтальмологічна проблема, а неврологічна. 

"Офтальмологи під час перевірок зору скельця ставлять, які коригують зір, - розповідає Олег. - Але мій зір не коригувався, бо його проблема - в зоровому нерві. Моя проблема зору - це центральна скотома: я не бачу центр. Такий симптом якраз притаманний цьому діагнозу. У моїй родині ніхто такого діагнозу не мав". 

Наприкінці квітня - на початку травня 2022 року невропатолог попередньо діагностувала в Олега за симптоматикою розсіяний склероз. Для підтвердження цього діагнозу потрібно було зробити люмбальну пункцію, яку зараховують до малих операційних втручань. У хворого беруть спинномозкову рідину.

Олег на таку процедуру не наважився.  

"Я не робив люмбальної пункції, щоб аналізами довести діагноз. Пункція не є безпечним аналізом. У хребет роблять укол і забирають між хребцями речовину. Якщо зробити цю процедуру хворому неправильно, то він може навіть інвалідом стати. Тому ми в сім'ї вирішили цього не робити. Натомість просто лікуватися як від розсіяного склерозу", - пояснив чоловік своє рішення.  

Перед госпіталізацією у неврологічному відділенні Олег здав аналізи. Всі так звані традиційні аналізи були добрі - в межах норми. Зробили також МРТ головного мозку, шийного і грудного відділів. У середині літа 2022 року Олег відлежав тиждень у неврологічному відділенні на крапельницях. У лікарні розпочав систематичне лікування таблетками від розсіяного склерозу. 

"Таблетки мені виписували всілякі-різні, і вітамінні комплекси, і уколи, - розповідає Олег. -  І всі ці таблетки з часом потроху, так би мовити, вбивали мене. Дуже багато було сечогінних - постійно треба було бігати в туалет. Апетит погіршився. Та й їсти згодом мені особливо вже не дуже хотілося. Перейшов на менші порції, сили почав втрачати. Ставало все гірше. Сонний, можна сказати, ввесь час був я. Міг лише 3-4 години щось робити. Потім мене хилило на сон. Мусив відпочити, полежати хоча би. Стан був пригнічений. Так тривало до кінця 2022 року. Полегшення не було. Зір став уже 10-відсотковий - погіршився у десять разів". 

Початок 2023-ого року не дав позитивних змін у здоров'ї Олега. У нього з'явилося відчуття, що він зайшов у тупик: "Не було вже до кого звертатися. Щось треба було випробовувати". 

Знайомі порадили чоловікові нетрадиційну медицину: він ходив на голкотерапію, йому ставили банки, п'явки. Про цей етап лікування Олег каже делікатно - з наголосом на три перших слова: "У моєму випадку я ніякого результату не відчув". У майже відчаї Олегові згадалися поради, які давали йому два чоловіки: один з невропатологів і батьковий знайомий. Обидва казали, що Олегові добре було би вдатися до апітерапії. Колега батька розповів, що мав інсульт і завдяки бджоловжалюванню швидко відновився. 

"Ми з батьком вхопилися за цю соломинку і на початку квітня 2023 року пішли на консультацію до апітерапевта Івана Йосиповича Пилипчука, - розповідає Олег. - Лікар сказав, що буде позитивний ефект. Через бджоловжалювання пройшло чимало пацієнтів з діагнозом розсіяного склерозу. Потрібне терпіння. У мене, чесно кажучи, його не було, але я не мав іншого виходу. Треба було щось змінювати у процесі лікування".

Після першого курсу бджоловжалювання, коли пацієнт тричі на тиждень одержує поступово від одного до п'ятнадцяти вжалювань, Олег мало що відчув. Змін у його стані здоров'я майже не було. 

"Після перших п'яти сеансів бджоловжалювання я приходив додому і на 2-3 години засинав. Температура тіла трохи підвищувалася. Озноб був, - розповідає Олег. - Упродовж першого курсу бджоловжалювання - у процедурні дні, понеділок, середу, п'ятницю - ставав якийсь наче притуплений і мусив хоч би пів години-годину відпочивати. Згодом усе це минулося. Бадьорість і поліпшення самопочуття настали, коли пройшов другий, а особливо - третій сеанс. Я повністю припинив приймати медикаменти, залишив у своєму вимушеному меню хворого лише вітаміни. Мої близькі зауважили, що я став емоційнішим і життєрадіснішим".

Найважливішою зміною стало поступове відновлення зору. З 10-відсоткового він став 20-відсотковим. 

"Під час апітерапії зір поволі почав змінюватися в ліпший бік. Пішла прогресивна динаміка в полі зору, - каже Олег. -  Зона, в якій я погано бачу, почала звужуватися. Зір стає контрастнішим. Відновлення прогресує. Був момент, коли я з телефону вже не міг нічого читати. А зараз деякі шрифти вже читаю сам".

Крім бджоловжалювання - по 20 ужалень тричі на тиждень, Олег ще приймає маткове молочко і настоянку личинок воскової молі.

"Я вчуся бути терпеливим у боротьбі з хворобою. Вчуся усвідомлювати, що швидкі зцілення - щаслива рідкість. Вірю в свою перемогу на недугою, до якої треба пройти чималу дорогу. І відчуваю як стаю сильнішим, окрилений бджолами", - говорить Олег.

У тренажерний зал він уже не ходить, але щодня робить фізичну зарядку і підтягується на турніку 10 разів. Це число не випадкове. Здорова людина з середнім рівнем фізичного розвитку може підтягнутися саме десять разів. Для Олега це також спосіб боротьби з діагнозом "розсіяний склероз", який він поставив собі за мету закреслити. 

dailylviv.com

В Україні вже складають чеські штурмові гвинтівки BREN-2

Ярий, командир сотні Білі демони, ушанований званням Героя України

Графік вимкнення електроенергії на Львівщині 14 грудня оновлено

У центрі Львова зруйнувалася стіна будинку, розпочали протиаварійні роботи

У Львові розпочинається чемпіонат України з шахів серед чоловіків та жінок. Буде 10 гросмейстерів

З початку війни в Україні Росія здійснила близько 150 атак на території країн НАТО. Альянс закликав до змін

Наїхав на пішохода у передмісті Львівського району і залишив його помирати. Поліція розшукує водія і очевидців

Закінчена повітряна тривога на Львівщині, яку оголошували через загрозу аеробалістичного удару

Повітряна тривога. Злетів МіГ-31К з аеробалістичною ракетою

Лише два ударні безпілотники зі 132-х повернулись на росію

Україна втратила через російські обстріли за рік понад 10 ГВт генерації

Як мобільна вогнева група збила ракету на заході України (відео)

На Україну 13 грудня налетіли з росії вісім типів ракет

У Львівавтодорі пояснили різницю між пластиковою карткою ЛеоКарт та застосунком LeoСard

Графік відключення електроенергії на Львівщині 14 грудня

Останні військові почесті уродженцю Херсона Максиму Ібрагімову віддадуть у Львові

Виїхав через пункт пропуску «Шегині». Ексзаступника міського голови Львова розшукують за кордоном

Вимикатимуть світло уже з ночі 14 грудня

Вісім учнів львівської школи № 72 загинули на фронті. Їх і ще 13 воїнів увіковічать на меморіальних таблицях

Діти, з яких знущалися в інтернаті на Львівщині, знайшли родини

Росія може вдарити по Україні «Орєшніком» в суботу-неділю

Щомісяця з території військової частини на Львівщині вивозили щонайменше 20 тонн пального

Оновлено графік вимкнень електроенергії на Львівщині 13 грудня

Ракетна атака по Львову. Двом львів’янам дадуть гроші на нові квартири

130 рятувальників гасили пожежі на місцях ракетних ударів на Львівщині

Завтра на Львівщині буде уночі до 11° морозу, вдень до 2° тепла

До 20 січня може бути ще кілька масованих атак рф - експерт

У Львові бігатимуть звіздарі

В Україні завтра вдарить мороз до -14°

Шість об’єктів енергетики були атаковані на Львівщині

У Львові інклюзивна вбиральня не працюватиме під час вимкнень світла. Вартість послуги

52 ракети та 2 шахеди збили на заході України

РФ знову підняла в небо стратегічні бомбардувальники ТУ-95

В Україні 5 з 9 енергоблоків зменшили потужність - МАГАТЕ

Ворожої атаки зазнав об'єкт критичної інфраструктури на Дрогобиччині

ППО збила 81 російську ракету та 80 БпЛА

Бурулькопад. Над головами львів'ян – снігові нависання

Олена Шуляк: 90 тисяч родин скористались програмою «єВідновлення»

У ЛМР повідомили, який район міста найбільше чистили від снігу

На Львівщині авто на смерть переїхало пенсіонерку