Омікрон потенційно може стати новим домінуючим штамом,- експертка у Львові

15:11 4 січня 2022 р.

Львівський центр легеневого здоров'я заповнений на 50%. У переважної кількості пацієнтів стаціонару перебіг хвороби є середньої важкості або важким. Такі пацієнти потребують інтенсивної медикаментозної терапії.

Про це, як інформує пресслужба ЛОДА, повідомила експертка департаменту охорони здоров’я з пульмонології Надія Рудницька, пише Dailylviv.com.
 
''Третя хвиля спалаху коронавірусної інфекції затихає, але штам "Омікрон" потенційно може стати новим домінуючим штамом. Цей штам характеризується високою заразністю у порівнянні з попередніми мутаціями коронавірусної хвороби. Незважаючи на те, що переважно перебіг хвороби після зараження "Омікроном" є легким, серед тієї кількості людей, які захворіють, кількість тих, хто потребуватиме госпіталізації зросте. Це може спричинити значне навантаження на систему охорони здоров'я'', – зазначила експертка.
 
Вона додала, що лише вакциновані люди мають кращий захист від захворювання на ковід.
 
''Штам "Омікрон" підлягає виявленню як швидкими експрес-тестами на антиген, так і ПЛР-тестами. За даними ВООЗ новий штам може бути менш чутливим до вакцинованих людей, тому бустерна доза вакцини сприятиме кращому захисту від чергової мутації вірусу. Також ВООЗ вказує, що лише вакциновані люди мають значний захист від важкого перебігу хвороби чи навіть летальних наслідків'', – сказала Надія Рудницька.
 
Експертка вказала не те, що вірус мутує та значно поширюється через недостатні темпи вакцинації, адже велика кількість невакцинованих людей хворіє, що призводить до чергових мутацій коронавірусної інфекції.
 
''ВООЗ нагадує, що вакцинація не заміняє носіння засобів індивідуального захисту, гігієну рук та соціальне дистанціювання. Лише виконуючи усі вказані вимоги можливо стримати збільшення кількості нових випадків захворювання'', – наголосила Надія Рудницька.

У стаціонарах Львівщини перебувають 967 хворих з коронавірусом

Ковід на Львівщині у 2022 році з'їсть більшість бюджетних коштів на охорону здоров'я

dailylviv.com

До теми

19:39 18 січня 2022 р.

Кілька тисяч дітей у Львові хворі на коронавірус, - мер Львова

Новий штам коронавірусу є легшим за попередні, однак він швидко поширюється. Саме тому вдосконалення логістики лікування хворих і робота сімейних лікарів «на випередження» – допоможе не лише швидше одужати і уникнути ускладнень, а й мінімізує навантаження на медичну систему загалом.

Рубрика: Медицина

10:02 18 січня 2022 р.

На Львівщині 17 січня кожен десятий одержав бустерну дозу вакцини від коронавірусу

За попередню добу, 17 січня, у Львівській області щеплення від ковіду отримали 4766 осіб. З них: 1648 людини отримали першу дозу вакцини, 2644 – другу, ще 6 – додаткову, 468 – бустерну.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу