Масові поховання: львівських студентів-навчатимуть ідентифікувати зниклих безвісти

16:15 12 вересня 2023 р.

Фото до новини

Міжнародні фахівці навчатимуть львівських студентів-медиків судової експертизи та ідентифікації зниклих безвісти.

Відповідний Меморандум підписали у Львівській ОВА. інформує пресслужба адміністрації, пише Dailylviv.com.

Сьогодні, 12 вересня, набув чинності тристоронній Меморандум задля підвищення кваліфікації спеціалістів у галузі судової медицини. Документ підписали між КЗ ЛОР «Львівське обласне бюро судово-медичної експертизи», Львівським національним медичним університетом імені Данила Галицького та Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти.

Меморандум має меті налагодити співпрацю заради навчання та безперервного підвищення кваліфікації спеціалістів у галузі судової медицини.

Фахівці Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти навчатимуть теорії та практики студентів Львівського національного медуніверситету імені Данила Галицького. Йдеться про роботу у процесі розпізнавання тіл та збору ДНК-матеріалів.

Теоретичні заняття відбуватимуться на базі кафедри судової медицини університету. Львівське обласне бюро судово-медичної експертизи стане основним місцем для проведення практичних занять.

«Комісія працює уже понад 30 років. З Україною ми почали співпрацювати з 2014 року. Ми займаємося процесом відбору, обробки біологічного матеріалу, надаємо технічну допомогу урядам у розшуку зниклих безвісти та їх ідентифікації. Після повномасштабного вторгнення росії, в Україні були знайдені масові поховання людей, багато з них досі не ідентифіковані, десятки чи навіть сотні тисяч людей – зникли безвісти, покинули дім. З квітня ми надаємо суттєву допомогу в процесі розкопок місць, що становлять інтерес для судово-медичної експертизи, ідентифікації зниклих безвісти та підтримки членів їхніх сімей», – розповів директор програми Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти в Європі Метью Холлідей.

Після таких навчань найкращі студенти матимуть змогу пройти безплатне стажування за кордоном.

«Ворог приніс із собою руїну та сотні тисяч скалічених людських життів. Ми ніколи не пробачимо людських жертв, яких закатували російські військові. Наш обов’язок – відшукати усіх, ідентифікувати їх, щоб повідомити рідних та гідно поховати. На жаль, така наша реальність. Україні потрібні кваліфіковані фахівці, які знатимуть як працювати в процесі ідентифікації. Саме знаннями та досвідом з нашими студентами ділитимуться справжні професіонали. Дякуємо, що обрали Львівщину», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

536 загиблих бійців змогли ідентифікувати завдяки ДНК

Аналіз ДНК підтвердив, що на Львівщину привезли іншого загиблого військового

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів