536 загиблих бійців змогли ідентифікувати завдяки ДНК

18:29 18 січня 2018 р.

Фото до новини

Робота з ідентифікації загиблих і зниклих безвісти в зоні АТО триває. На кінець грудня 2017 року в єдиній базі даних ДНК, яка була створена за ініціативи народного депутата Ольги Богомолець, було внесено 866 ДНК-профілів із 2117 фрагментів тіл, доставлених пошуковими експедиціями зі зони бойових дій.

Родини, які шукають свої рідних, зниклих в зоні проведення АТО, внесли до цієї ж бази 1533 своїх профілів, щоб можна було порівнятидані та з’ясувати, чи є серед фрагментів тіл ті, кого розшукують. На кінець грудня 2017 року встановлено лише 536 збігів за базою даних.  Усі родини змогли отримати підтвердження смерті свого родича та отримати фінансову допомогу від держави, відповідно до чинного законодавства.

Які є проблеми ДНК ідентифікації, які потребують втручання і спільного вирішення? За словами Ольги Богомолець, 330 профілів з єдиної бази даних ДНК залишаються неідентифікованими, адже є серед них і ті, хто воювали на іншому боці. Тому Ольга Богомолець звертається до всіх, хто розшукують своїх рідних, зниклих у зоні АТО, здати свій ДНК-профіль до бази даних.

Щоб здати аналіз ДНК, для громадян України потрібно звернутися до будь-якого районного відділу поліції, де нададуть направлення на безкоштовний аналіз ДНК. Для негромадян України цей аналіз буде платним і зробити його можна буде після реєстрації заяви про зникнення родича безвісти. 

Після отримання підтвердження ДНК ідентифікації для громадян інших країн можна буде розпочати офіційну процедуру перепоховання і перевезення тіл, які сьогодні безіменними поховані на військових цвинтарях.

Ольга Богомолець зауважила, що сотні родичів, мешканців України, які розшукують своїх близьких і які здали свої ДНК профілі в базу даних – не отримали  підтвердження ДНК ідентифікації – це означає, що ще значна частина загиблих тіл не вивезена з непідконтрольних територій і Мінська переговорна група має включити це питання в свій порядок денний і активізувати спільні пошукові роботи по ідентифікації.

Одночасно є майже 50 родин, які отримали підтвердження ДНК ідентифікації, але відмовляються визнати її результати і забрати тіла. Ця ситуація потребує втручання Міжнародного Червоного Хреста, проведення додаткових роз'яснень родинам, експертиз і міжнародних консультацій для вирішення проблемної ситуації. 

"Повага до загиблих – з якого би боку вони не воювали – надає Україні гідну і сильну перемовну позицію та дозволяє консолідувати зусилля переговорних груп щодо припинення вогню та встановлення миру на нашій землі", – сказала народна депутатка. Про це сьогодні "Щоденному Львову" повідомила її прес-служба. 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів