536 загиблих бійців змогли ідентифікувати завдяки ДНК

18:29 18 січня 2018 р.

Робота з ідентифікації загиблих і зниклих безвісти в зоні АТО триває. На кінець грудня 2017 року в єдиній базі даних ДНК, яка була створена за ініціативи народного депутата Ольги Богомолець, було внесено 866 ДНК-профілів із 2117 фрагментів тіл, доставлених пошуковими експедиціями зі зони бойових дій.

Родини, які шукають свої рідних, зниклих в зоні проведення АТО, внесли до цієї ж бази 1533 своїх профілів, щоб можна було порівнятидані та з’ясувати, чи є серед фрагментів тіл ті, кого розшукують. На кінець грудня 2017 року встановлено лише 536 збігів за базою даних.  Усі родини змогли отримати підтвердження смерті свого родича та отримати фінансову допомогу від держави, відповідно до чинного законодавства.

Які є проблеми ДНК ідентифікації, які потребують втручання і спільного вирішення? За словами Ольги Богомолець, 330 профілів з єдиної бази даних ДНК залишаються неідентифікованими, адже є серед них і ті, хто воювали на іншому боці. Тому Ольга Богомолець звертається до всіх, хто розшукують своїх рідних, зниклих у зоні АТО, здати свій ДНК-профіль до бази даних.

Щоб здати аналіз ДНК, для громадян України потрібно звернутися до будь-якого районного відділу поліції, де нададуть направлення на безкоштовний аналіз ДНК. Для негромадян України цей аналіз буде платним і зробити його можна буде після реєстрації заяви про зникнення родича безвісти. 

Після отримання підтвердження ДНК ідентифікації для громадян інших країн можна буде розпочати офіційну процедуру перепоховання і перевезення тіл, які сьогодні безіменними поховані на військових цвинтарях.

Ольга Богомолець зауважила, що сотні родичів, мешканців України, які розшукують своїх близьких і які здали свої ДНК профілі в базу даних – не отримали  підтвердження ДНК ідентифікації – це означає, що ще значна частина загиблих тіл не вивезена з непідконтрольних територій і Мінська переговорна група має включити це питання в свій порядок денний і активізувати спільні пошукові роботи по ідентифікації.

Одночасно є майже 50 родин, які отримали підтвердження ДНК ідентифікації, але відмовляються визнати її результати і забрати тіла. Ця ситуація потребує втручання Міжнародного Червоного Хреста, проведення додаткових роз'яснень родинам, експертиз і міжнародних консультацій для вирішення проблемної ситуації. 

"Повага до загиблих – з якого би боку вони не воювали – надає Україні гідну і сильну перемовну позицію та дозволяє консолідувати зусилля переговорних груп щодо припинення вогню та встановлення миру на нашій землі", – сказала народна депутатка. Про це сьогодні "Щоденному Львову" повідомила її прес-служба. 

dailylviv.com

До теми

23:40 26 вересня 2021 р.

Нардеп фракції ОПЗЖ Нестор Шуфрич став мажоритарним співвласником телеканалу "Перший Незалежний"

Народний депутат фракції Партії "Опозиційна платформа – За життя" Нестор Шуфрич став мажоритарним співвласником телеканалу "Перший Незалежний" (ТОВ "Тайм медіа"), створеного колишніми співробітниками телеканалів, яких пов'язують з одним із лідерів "ОПЗЖ" Віктором Медведчуком, повідомляється на сайті одного з цих каналів "112.Україна".

Рубрика: Політика

18:33 26 вересня 2021 р.

Завтра у Львівському пресклубі - ексклюзивне інтерв'ю з головою комісії комунального майна ЛМР Сергієм Івахом

Завтра, 27 вересня, о 14.00 у Львівському пресклубі - ексклюзивне інтерв'ю з головою комісії комунального майна, ресурсів та історичного середовища Львівської міської ради, ексначальником управління майном спільної власності Львівської обласної ради Сергієм Івахом.

Рубрика: Політика

18:51 24 вересня 2021 р.

Місто Дубляни покинуло Львівську МТГ за рішенням суду у Києві

Окружний адміністративний суд міста Києва виключив місто Дубляни зі складу Львівської громади. Це рішення суд ухвалив 22 вересня за позовом мешканця Дублянів, координатора Комітету захисту прав громад Віталія Горбатенка.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

12 претенденток на титул Міс Львів-2021

Рубрика: Культура

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу