Львівщина провалила план з імунізації диких тварин

17:30 24 січня 2024 р.

Фото до новини

У 2023 році зафіксували 93 випадки сказу в області: найбільше у лисиць – 36 випадків.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише DailyLviv.com.

Сьогодні, 24 січня, в межах засідання обласної комісії ТЕБ і НС розглянули питання захворюваності на сказ у Львівській області.

Як розповіла генеральна директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Наталія Іванченко упродовж 12 місяців минулого року  розслідували 2694 звернення за антирабічною допомогою, зокрема щодо укусів тварин - 2009 звернень.

«Переважно кусалися лисиці, собаки, в тому числі бродячі, коти, сільськогосподарські тварини, навіть були гризуни. Відповідно зросла кількість сказу серед тварин, такі випадки зареєстровані у всіх районах області. 1223 особам призначили щеплення, 798 отримали повний курс», - зазначила Наталія Іванченко.

Читайте також: Убив скажену лисицю на власному подвір'ї у Медвежі: НП на Львівщині

Так, 2023 році зафіксували 93 випадки сказу в області: найбільше  у лисиць – 36 випадків. Станом на 25 січня 2024 року вже є 15 таких випадків.

Найбільшу кількість випадків минулого року реєстрували у гірських районах зі значною площею лісів, де в рази зросла кількість лисиць та інших хижих звірів, які можуть бути потенційними резервуарами сказу. 

«Для нас важливо вживати дієві заходи, щоб зменшити цю негативну динаміку росту захворювання і надалі системно працювати на профілактику», - зазначив перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик

Упродовж 2023 року провакцинували проти сказу 484 972 гол. тварин.

Читайте також: У домашнього собаки на Дрогобиччині виявили сказ: відбулось засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії

Наталія Іванченко розповіла, що на Львівщині визначили медзаклади у кожному районі області, які отримують антирабічні препарати: «Для того, щоб зробити цю роботу ефективнішою і щоб люди не їздили в пошуках вакцини, ми рішенням протиепізоотичної комісії і спільним наказом з департаментом охорони здоров’я ЛОВА визначили 7 лікарень, які є кластерними і отримують антирабічні препарати, тут можна повністю пройти курс антирабічної допомоги, про що поінформовані сімейні лікарі. Ця модель вже добре працює, кожен сімейний лікар знає куди скеровувати таку людину. Відповідно активізована саносвітня робота».

За словами начальника Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Анатолія Дейнеки на сьогодні в області обліковують понад 3 200 голів лисиць.

Найефективнішими засобами зниження ризиків по сказу диких м’ясоїдних тварин є їх відстріл, та пероральна імунізація шляхом розповсюдження приманок з вакциною. Проте у зв’язку з воєнними діями ліки проти сказу не дозволено поширювати з повітря, відтак охоплення пероральною імунізацією за минулий рік не виконали відповідно до встановлених планів.

Першочерговим завданням на перше півріччя 2024 року під час проведення кампанії з пероральної імунізації диких м′ясоїдних тварин проти сказу наземним методом розповсюдження приманок з вакциною — забезпечити максимально можливе охоплення території області.

Це є одним із завдань Комплексного плану заходів з боротьби та профілактики сказу на 2024-2028 роки  (з урахуванням періоду дії воєнного стану), який затвердили в межах комісії. Він передбачає організаційні, профілактичні, заходи щодо ліквідації захворювання тварин на сказ, заходи безпеки.

Зазначимо, що собаку, кота чи іншу тварину, яка покусала людей або тварин, потрібно негайно доправити до найближчої ветеринарної клініки та повідомити Держпродспоживслужбу для огляду й утримання під наглядом спеціалістів протягом 10 днів. 

Якщо вас вкусила або обслинила невідома тварина — чим швидше зверніться до лікаря. 

Сам сказ вважається невиліковним і у 100% призводить до смерті. 

Нагадаємо, у вересні минулого року у Дрогобицькій РВА повідомляли про масштабну пероральну імунізацію диких тварин проти сказу в межах осінньої кампанії. Натомість у районі й надалі фіксують випадки захворювання звірів на сказ.

Читайте також: У ЛКП «Лев» вакцинуватимуть тварин від сказу

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів