Масштабну вакцинацію звірів від сказу за новим методом розпочинають на Львівщині

13:49 12 вересня 2023 р.

Фото до новини

Майже 3 тисячі доз вакцини від сказу для диких тварин розповсюджуватимуть наземним методом (вручну) на території населених пунктів Дрогобицького району.

Про це Dailylviv.com поінформували у Дрогобицькій РВА.

Масштабну вакцинацію розпочинають з 13 вересня в межах осінньої кампанії пероральної імунізації диких тварин проти сказу. Відповідне рішення у вівторок, 11 вересня, прийняли у Дрогобицькій районній військовій адміністрації на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії під головуванням першого заступника РВА Романа Шлярпа.

У районі створять 5 робочих груп з поширення вакцинальних приманок, до складу яких входитимуть ветеринарні лікарі, спеціалісти органів місцевого самоврядування, фахівці лісомисливських господарств і користувачі мисливських угідь. У кожній громаді працюватиме одна робоча група.

Як зазначили фахівці Держпродспоживслужби, всього передбачили 2975 доз, які розкладатимуть у районі на площі 119 квадратних кілометрів, зокрема в польових і лісових угіддях, обабіч доріг і поза межами населених пунктів та водойм.

«Наземний метод вакцинації диких тварин у Дрогобицькому районі застосовують вперше. Раніше вакцину розповсюджували за допомогою цивільної авіації, однак в межах правового режиму воєнного стану застосовувати авіацію заборонено, тому члени робочої групи у кожній громаді розкладатимуть її вручну. Це дуже важливий захід зі запобігання поширенню сказу, адже з початку року на Дрогобиччині було зафіксовано аж 14 таких випадків», - зазначив перший заступник начальника Дрогобицької РВА Роман Шлярп.

У середньому на 1 кілометр квадратний розраховано 25 приманок, які мають вигляд брикетів розміром 3x5 зі специфічним запахом. Там, де зафіксовані спалахи сказу, розкладатимуть більшу кількість вакцини на відстані. Під час поїдання тварина прокушує капсулу й таким чином отримує щеплення.

Жителів району просять не брати приманки руками, не руйнувати та не переносити в інші місця.

На Львівщині жахнулися від кількості лисиць: що робитимуть

На Самбірщині на автомобільну дорогу вибіг бурий ведмідь (відео)

У Львові вакцинуватимуть тварин через сказ у лисиці

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів