Лікарня на Топольній у Львові вдвічі зменшила залежність від кисню з хімзаводу

16:36 8 квітня 2021 р.

Фото до новини

У міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова запрацювали дві нові кисневі станції американського виробництва. Вони самостійно виробляють кисень із повітря.

Тож тепер лікарня зможе купувати вдвічі менше кисню, адже половину від потрібного обсягу тут вироблятимуть самостійно.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.

«Ми ввели в дію кисневі станції в лікарні швидкої допомоги, і це дає великий позитивний ефект. Адже маємо там до половини кисню власного виробництва, і по ціні – це економія більше мільйона гривень в місяць. Це дуже важливо, бо сьогодні маємо єдиного постачальника кисню – Львівський хімзавод, а так будемо мати альтернативу – кисень власного виробництва», - прокоментував мер Львова Андрій Садовий.

Як пояснив завідувач відділення нефрології та діалізу лікарні швидкої допомоги Михайло Каленіков, одна киснева станція подає 520 літрів кисню у хвилину. Тобто дві однакові за потужністю станції можуть подавати понад 1000 літрів кисню. Раніше лікарня купувала у Львівського хімічного заводу близько 4 тисяч кубів рідкого кисню, а тепер, відколи запрацювали кисневі станції, купуватиме вдвічі менше.

Кисень зі станцій подаватимуть в операційні, у відділення інтенсивної терапії – тобто туди, де потрібне медичне газопостачання.

«Кисневі станції працюють за таким принципом: компресори з вулиці беруть повітря, наганяють його у резервуари, здійснюючи там тиск на кисневий генератор, в якому є сорбент. Цей сорбент відділяє кисень в одну сторону, а азот в іншу – тобто повертає його назад у повітря. А кисень йде у розсіювач, і звідти він потрапляє у відділення. Таку ж технологію виробництва кисню застосовують в усіх світових клініках», - прокоментував Михайло Каленіков.

Окрім кисневих станцій, у лікарні швидкої допомоги наприкінці минулого року встановили два кріогенні газифікатори для збереження і подачі кисню. Тож тепер два кріоциліндри і дві кисневі станції зможуть повністю забезпечити потреби пацієнтів у кисневій терапії.

Нагадаємо, такі ж дві кисневі станції згодом планують встановити й у 8-мій міській клінічній лікарні – відповідне  прийняла сьогодні міська комісія з питань ТЕБ та НС.

Голова ЛОДА переконався на Львівському хімзаводі, що для хворих в області є достатньо кисню

Коронавірус: у дитячій лікарні на вул. П. Орлика розгорнуть 105 додаткових ліжкомісць

Дівчинку, яку через кесарів розтин врятували з лона матері, хворої на Covid, виходжують у Львівській обласній лікарні

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів