Хворі з ослабленим імунітетом можуть найдовше залишатися заразними COVID-19. Навіть безсимптомні

19:38 8 листопада 2020 р.

Вчені у США розповіли про хвору коронавірусом пацієнтку з лейкозом, яка залишалася заразною впродовж 70 днів, не дивлячись на відсутність у неї симптомів COVID-19. Зазвичай хворі коронавірусом залишаються заразними впродовж восьми днів.

Група вчених на чолі з вірусологом Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США Вінсентом Мюнстером описали випадок 71-річної жінки з хронічним лімфоцитарним лейкозом, яка захворіла COVID-19 і залишалася заразною в кілька разів довше від звичайних коронавірусних хворих. Дослідження опубліковане в журналі Cell.  

Пацієнтка мала позитивний тест на коронавірус у березні цього року і впродовж більше 100 днів після цього зберігала в організмі сліди інфекції. При цьому протягом 70 днів вона виділяла частки життєздатного вірусу з верхніх дихальних шляхів, а значить могла заразити COVID-19 інших. До того ж ця хвороба проходила у неї безсимптомно. 

70-денний період заразності - найтриваліший з тих, що коли-небудь спостерігалися у безсимптомного пацієнта. Найтриваліший період виділення інфекції у людини з симптомами COVID-19 становить 61 день, згідно з дослідженням британських вчених, опублікованому в жовтні.

Зазвичай хворі коронавірусом залишаються заразними впродовж восьми днів. 

Науковці вважають, що пацієнтка з лейкозом продовжувала виділяти вірусні частинки майже в дев'ять разів довше через ослаблену імунну систему. Аналізи її крові ніколи не показували значного числа антитіл, які у більшості пацієнтів допомагають протистояти інфекції, кажуть дослідники. Крім раку, жінка була хвора гіпогаммаглобулінемією (захворювання імунної системи), яка також впливає на вироблення антитіл.

В Україні слід очікувати збільшення смертності від COVID-19

За відсутність маски на вулиці штраф не передбачений

dailylviv.com

До теми

22:25 15 вересня 2021 р.

Хворі з Дельта-штамом належали до молодої вікової категорії і не всі були госпіталізовані,- координатор

Якщо розглядати, кількість хворих на ковід з числа вакцинованих, то це приблизно одна особа до десяти, і це тільки ті люди захворіли, котрі були щеплені лише однією дозою.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вакцинація від COVID-19: міфи, правда, статистика

Рубрика: Медицина

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу