Агітація за вакцинацію: у Львові нагадують про вплив ковіду на цукровий діабет

15:34 22 червня 2021 р.

Ці два захворювання є аутоімунними. Збільшення захворюваності на цукровий діабет спостерігається саме після перенесених ковідних інфекцій.

На Львівщині налічується близько 60 тис хворих на цукровий діабет, з них 12 тис – інсулінозалежні. З огляду на пандемію, значна кількість хворих, які перебували на лікуванні від ковіду у стаціонарах, отримували специфічну терапію. Для хворих цукровим діабетом ця терапія може призвести до загострення цього захворювання. Про це розповів експерт департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації з ендокринології Юрій Вендзилович, пише Dailylviv.

«Хворі на цукровий діабет – одні з перших в групі ризику захворіти на ковід, і навпаки. Адже ці два захворювання є аутоімунними. Ковід може призвести до виявлення діабету, про наявність якого пацієнт навіть не знав. Особливо, якщо йде мова про діабет другого типу, який розвивається дуже повільно, місяцями», - зазначив експерт.

Він наголосив, що хворим, які перенесли ковід, обов’язково слід перевірити рівень цукру у крові – забір крові на обстеження проводиться після двох годин після сніданку. Це важливо, адже зріст захворюваності на цукровий діабет спостерігається саме після перенесених ковідних інфекцій.

«Окрім того, наявність цукрового діабету не є протипоказом для вакцинації. Навпаки, щоб не було ризику після ковіду для розвитку цукрового діабету, краще вакцинуватися. У групі ризику – хворі з надмірною вагою, з серцево-судинними захворюваннями», - сказав Юрій Вендзилович.

Як зазначав раніше регіональний координатор з вакцинації від коронавірусу на Львівщині Олег Когут, за наявності хронічних захворювань, рекомендована вакцинація від ковіду.

Стартувала вакцинація проти COVID-19 колективів, в яких є понад 50 охочих щепитися

Два дні центри вакцинації у Львові працюватимуть по три години

Через ковід на Львівщині забули про серцево-судинні та онкологічні захворювання

12 причин непрацездатності в електронному лікарняному. Посібник

dailylviv.com

До теми

18:41 30 липня 2021 р.

Оновлений графік роботи центрів вакцинації населення у Львові з 2 до 8 серпня

У департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА повідомляють про графік роботи центрів масової вакцинації населення у місті Львові з 2 до 8 серпня. Про графік роботи ЦВН у районах Львівщини на ці дні обіцяють повідомлять згодом.

Рубрика: Медицина

15:38 30 липня 2021 р.

Німеччина посилює умови в'їзду для всіх невакцинованих осіб

Усі подорожні при в'їзді в Німеччину, в тому числі й громадяни Німеччини, повинні будуть мати негативний тест на коронавірус або ж документи про повну вакцинацію чи нещодавнє одужання від COVID-19.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу