Володимир Зеленський привітав місто Лева з "наступившим" роком Бика

20:36 3 січня 2021 р.

Президент, мабуть, мав на увазі подумки Рік Бика, що настав. Точніше, настане аж 12 лютого.

Бо Бик нібито ще нікому ні на що не наступив. Навіть китайський, який розпочнеться аж 12 лютого 2021 року. Президент ніби опосередковано визнав, що дискусія в Україні, яка щоразу розпалюється наприкінці року, про світсько-релігійну правильність григоріанського чи юліанського календаря все одно вирішиться на користь китайського. 

А після 16 січня за таку мовну помилку про "наступивший" рік можна буде вже апелювати до уповноваженого із захисту державної мови. Який картатиме якщо не самого Президента України, то його прессекретарку Юлія Мендель. Чи того, хто пише Володимиру Зеленському такі тексти суржикові. 

Неузгоджений також і початок привітання: "Дорога Львівщино! Я щиро вітаю всіх вас з 2021-м роком". Ліпше - "дорога Львівщино, вітаю тебе..." або "дорогі мешканці Львівщини, вітаю вас..." 

Найбільш приємною частиною привітання Володимира Зеленського було побажання мешканцям Львівщини про те, щоб "у кожного з вас було рівно стільки ж приводів для щастя, як туристів у вашому місті на зимові свята". Тут треба було з наголосом на перший склад у слові "свята", а не на другий. "Свята" - то іменник у множині, а не прикметник в однині. 

Ну і заголовок мав би бути такий: "Новорічне вітання Президента України мешканців Львівщини", а якщо - мешканцям, то треба би щось дарувати. Слів - замало. 

Зеленський зустріне Новий рік в Карпатах

Зеленський хоче від Байдена Голлівуду і Діснейленду в Україні. І безвізу - для підприємців

Усі будуть мобілізовані – і чоловіки, і жінки, - Зеленський про війну з Росією

Для порівняння: у новорічному привітанні голови Львівської обласної державної адміністрації Максима Козицького мовних помилок немає. 

dailylviv.com

До теми

14:30 24 лютого 2021 р.

У львівських медіа – найвищий показник гендерної чутливості: результати лютневого моніторингу

У лютому 2021 року розпочалася чергова хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.Під час першого етапу моніторингу, який відбувся 8-14лютого 2021 року, експертна група Львівського прес-клубу проаналізувала матеріали десятьох регіональних медіа Львівщини –чотирьох друковані видань («Високий замок», «Експрес», «Львівська пошта», «Ратуша») і шести інтернет-видань («Вголос», «Гал-інфо», «Дивись.info», «Zaxid.net», «Львівський портал», «Твоємісто»). Загальна кількість проаналізованих матеріалів – 2088 (184 – у друкованих, 1904 – в онлайн-медіа).

Рубрика: Культура

10:48 24 лютого 2021 р.

Мед!: у Львові відкрили мистецький проєкт з дзижчанням бджіл

У львівській галереї «Зелена канапа» представили проєкт художниці, дизайнерки і викладачки Олени Жеребецької «МЕД!». До створення цієї виставки художницю надихнув минулорічний тотальний карантин, весна і бджола.

Рубрика: Культура

13:55 21 лютого 2021 р.

Три маршрути для подорожей Львівщиною: ЛОДА організовує виїзди в громади

Управління туризму та курортів Львівської ОДА організовує виїзди в громади для актуалізації туристичної інформації на місцях, для пошуку потенційно цікавих об’єктів для туризму, які б у майбутньому стали новими «туристичними магнітами» Львівщини, для партнерства та покращення сервісів і послуг на місцях.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу