Володимир Зеленський привітав місто Лева з "наступившим" роком Бика

20:36 3 січня 2021 р.

Президент, мабуть, мав на увазі подумки Рік Бика, що настав. Точніше, настане аж 12 лютого.

Бо Бик нібито ще нікому ні на що не наступив. Навіть китайський, який розпочнеться аж 12 лютого 2021 року. Президент ніби опосередковано визнав, що дискусія в Україні, яка щоразу розпалюється наприкінці року, про світсько-релігійну правильність григоріанського чи юліанського календаря все одно вирішиться на користь китайського. 

А після 16 січня за таку мовну помилку про "наступивший" рік можна буде вже апелювати до уповноваженого із захисту державної мови. Який картатиме якщо не самого Президента України, то його прессекретарку Юлія Мендель. Чи того, хто пише Володимиру Зеленському такі тексти суржикові. 

Неузгоджений також і початок привітання: "Дорога Львівщино! Я щиро вітаю всіх вас з 2021-м роком". Ліпше - "дорога Львівщино, вітаю тебе..." або "дорогі мешканці Львівщини, вітаю вас..." 

Найбільш приємною частиною привітання Володимира Зеленського було побажання мешканцям Львівщини про те, щоб "у кожного з вас було рівно стільки ж приводів для щастя, як туристів у вашому місті на зимові свята". Тут треба було з наголосом на перший склад у слові "свята", а не на другий. "Свята" - то іменник у множині, а не прикметник в однині. 

Ну і заголовок мав би бути такий: "Новорічне вітання Президента України мешканців Львівщини", а якщо - мешканцям, то треба би щось дарувати. Слів - замало. 

Зеленський зустріне Новий рік в Карпатах

Зеленський хоче від Байдена Голлівуду і Діснейленду в Україні. І безвізу - для підприємців

Усі будуть мобілізовані – і чоловіки, і жінки, - Зеленський про війну з Росією

Для порівняння: у новорічному привітанні голови Львівської обласної державної адміністрації Максима Козицького мовних помилок немає. 

dailylviv.com

До теми

19:01 27 червня 2022 р.

10-річний херсонець організував співочий тур Яворівським районом і зібрав 40 тис грн для ЗСУ

Сьогодні, начальник Яворівської РВА Ярослав Коминський нагородив юного співака з Херсонщини - Зарічного Максимка Сергійовича, який організовує благодійні концерти у Яворівському районі на підтримку Збройних сил України.

Рубрика: Культура

17:40 24 червня 2022 р.

Львівські митці у Нью-Йорку на Манхеттені показали новий вид мистецтва

Львівські митці Олег та Олександр Денисенки через свою творчість закликають світ звернути увагу на війну в Україні. Вони представили на міжнародній арені новий вид мистецтва – гесографію. Це інноваційне поєднання прийомів скульптури, гравюри та живопису. Виставку уже представили у Нью-Йорку на Манхеттені.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу