Відреставровану скульптуру святого Яна з Дуклі повернуть у Бернардинський дворик

14:55 5 лютого 2024 р.

Фото до новини

Скульптуру святого Яна з Дуклі з купола ротонди у Бернардинському дворику реставрували у майстерні львівської кераміко-скульптурної фабрики.

Зараз відновлена фігура – у безпечному місці. У Бернардинський дворик скульптура повернеться після закінчення реставрації ротонди, орієнтовно до кінця весни цього року.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.

«Фігуру, що мала значні пошкодження, з купола ротонди зняли на початку повномасштабної війни та перевезли у майстерню. Там перед початком реставраційних робіт провели ґрунтовні дослідження скульптури та виявили сліди позолоти, яку реставратори відновили. Повернуть Яна та чотири кам’яні вази на купол після завершення всіх реставраційних робіт самої ротонди, орієнтовно до кінця весни 2024 року», - розповіла радниця міського голови Львова з питань збереження культурної спадщини Лілія Онищенко.

Над відновленням скульптури працював львівський реставратор Тарас Олещук.

Реставраційні роботи профінансувало Міністерство культури на національної спадщини Республіки Польща через Інститут «Полоніка».

Додамо, ротонда, що датується 1748-1755 рр., належить до комплексу Бернардинського монастиря – пам’ятки архітектури національного значення.

Нагадаємо, 400-літню скульптуру Скорботного Христа зі Львова відновлювали 20 реставраторів у Варшаві.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів