400-літню скульптуру Скорботного Христа зі Львова відновлювали 20 реставраторів у Варшаві

16:10 16 січня 2024 р.

Фото до новини

Найближчим часом її експонуватимуть у музеї Пінзеля.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише DailyLviv.com.

Вчора, 15 січня, у Львівському Музеї Пінзеля, у межах польсько-української виставки «Те, чого не видно», презентували відреставровану скульптуру Скорботного Ісуса Христа, яка прикрашала купол Каплиці Боїмів сотні років. 

280 кілограмову фігуру з вапняку, якій понад 400 років, вперше в історії демонтували у 2021 році. Тоді вона була в аварійному стані і потребували термінової реставрації. Відновлювати її спершу планували у Львові, але після початку повномасштабного російського вторгнення, з дозволу Міністерства культури та інформаційної політики України, перевезли до Польщі. 

У Варшаві відновлювальні та консерваційні заходи здійснювали близько 20 фахівців-реставраторів. Проєкт реалізовувався зусиллями міста Львова, Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького та польського Інституту «Полоніка». Частину коштів на консервацію зібрав Львівський університет банківської справи, основна частина — фінанси польських партнерів. 

Після перемоги України та після закінчення війни скульптуру повернуть на купол каплиці Боїмів. Наразі побачити її можна у музеї «Івана Георгія Пінзеля».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів