У Трускавці надкаптажні споруди перетворять на мінімузеї

15:47 25 липня 2020 р.

У Трускавці мають намір перетворити в міні-музеї надкаптажні споруди мінеральних вод.

У жовтні 2019 року громада Трускавця отримала у власність 15 об`єктів, більшість з яких є важливими елементами самобутності курорту та його гідрогеологічної спадщини.

Мова іде про надкаптажні споруди джерел №6 «Едвард», №7 «Фердинанд», №3 «Броніслава», №11 «Юзя» тощо, інформує прес-служба ТМР.

Споруди перебувають на балансі КП «Парк курортний».
 
Цього тижня у Трускавці вели мову про реставрування надкаптажних  споруд та облаштування  в деяких із них міні-музеї. Створити міні-музеї в усіх надкаптажних спорудах не вдасся – оскільки, до прикладу, джерело «Юзя» є діючим, в надкаптажній споруді  встановлені насоси, які качають воду, тож доступ всередину приміщення для сторонніх осіб тут небажаний. Натомість цікаву туристичну композицію у стилі початку ХХ століття можна облаштувати в надкаптажній споруді джерела «Фердинанд».
 
Надкаптажні споруди оглянули краєзнавці та музеєзнавці міста, відтак  обговорили  концептуальні речі щодо реставрації цих об’єктів та їхнього введення в експлуатацію в новій якості.

Додамо, на Львівщині люди і собаки плавають у питному озері.

dailylviv.com

До теми

19:01 27 червня 2022 р.

10-річний херсонець організував співочий тур Яворівським районом і зібрав 40 тис грн для ЗСУ

Сьогодні, начальник Яворівської РВА Ярослав Коминський нагородив юного співака з Херсонщини - Зарічного Максимка Сергійовича, який організовує благодійні концерти у Яворівському районі на підтримку Збройних сил України.

Рубрика: Культура

17:40 24 червня 2022 р.

Львівські митці у Нью-Йорку на Манхеттені показали новий вид мистецтва

Львівські митці Олег та Олександр Денисенки через свою творчість закликають світ звернути увагу на війну в Україні. Вони представили на міжнародній арені новий вид мистецтва – гесографію. Це інноваційне поєднання прийомів скульптури, гравюри та живопису. Виставку уже представили у Нью-Йорку на Манхеттені.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу