У Львові триває почитання Нерукотворного образу Ісуса Христа (відео)

21:42 1 лютого 2015 р.


Фото: Ярослав Тимчишин / «Gazeta.ua»

Нерукотворний образ не виїжджав з Ватикану останні 100 років. Привезти в України образ планували з 2012 року, і саме зараз, у такий непростий час, це вдалося.

Журналіст Ярослав Тимчишин розповів у сьогоднішній публікації в інтернет-виданні «Gazeta.ua»:

«Унікальну церковну реліквію – оригінал Нерукотворного образу Ісуса Христа привезли до Львова з особистої захристії Папи Римського. Побачити святиню можна в соборі святого Юра.

Передання свідчить, що за часів проповіді Спасителя в сірійському місті Едессі правив Авгар. Він був уражений по всьому тілу проказою. Чутка про великі чудеса, що творяться Господом, розповсюдився по Сирії (Мф. 4, 24) і дійшла до Авгаря.

Не бачивши Спасителя, Авгар увірував в Нього, як в Сина Божого, і написав лист з проханням прийти і зцілити його. З цим листом він послав до Палестини свого живописця Ананію, доручивши йому написати зображення Божественного Вчителя.

Ананія прийшов до Єрусалима і побачив Господа, оточеного народом. Він не міг підійти до Нього через велике зібрання людей, що слухали проповідь Спасителя. Тоді він став на високому камені і спробував здалека написати образ Господа Ісуса Христа, але це йому ніяк не вдавалося.

Спаситель Сам покликав його, назвав по імені і передав для Авгаря короткий лист, в якому, похвалив віру правителя, обіцяв прислати Свого учня для зцілення від прокази і для наставляння на шляху спасіння. Потім Господь попросив принести воду і рушник. Він умив лице, обтер його принесеним рушником, і на полотні відбився образ обличчя Спасителя.

Рушник і лист Ананія приніс в Едессу. Авгар прийняв святиню і отримав зцілення; лише мала частина слідів страшної хвороби залишалася на його обличчі до приходу обіцяного Господом учня.

Святиня зберігається в особистій захристії Папи Римського. Це матерія із зображенням Христа, наклеєна на кедрову дошку. Образ останні 100 років не виїжджав з Ватикану. Привезти в України образ планували з 2012 року, і саме зараз, у такий непростий час, це вдалося.

«Це є справжня реліквія, оригінал. На ній – найдавніше зображення обличчя Ісуса Христа. Вона прибула до Риму з Едесси, дорогою побувавши у багатьох різних місцях. Згодом, у 1870 році, зважаючи на те, що це одна з найцінніших реліквій, Блаженний Папа Пій ІХ наказав перевезти її до Ватикану. З того часу цю реліквію лише вдруге дали до Богопочитання у храмі. Крім того, Ватикан вперше дозволив цілувати її. Це – як виняток для України у такий складний для неї час. Також це присвячено 25-річчю виходу УГКЦ з підпілля», – розповідає отець Павел Бенедік, відповідальний за приватну Папську захристію у Ватикані.

Адміністратор собору святого Юра, отець Роман Кравчик, загорівся ідеєю привезти в Україну цю святиню, після того як натрапив на згадку про неї в літературі. Йому говорили, що неможливо, аби Ватикан дозволив вивезти за його межі реліквію світового значення.

«Молитва і добрі наміри, віра перемагають усе. Ми почали працювати і реліквію таки вдалося привезти до нас. Для України зараз це дуже потрібно», – підкреслив отець Роман Кравчик.

Численні паломники з цілої України, що прибувають до храму святого Юра, мають змогу молитись біля цього унікального образу щодня з сьомої ранку до одинадцятої вечора аж до 15 лютого.

Як інформував «Щоденний Львів», глава й владики УГКЦ молилися у Львові за мир перед Нерукотворним образом Ісуса Христа, проща до якого триватиме до 15 лютого.


Відео: Львівська міська рада

dailylviv.com

До теми

22:44 19 вересня 2021 р.

Два видавництва - з Харкова і Дніпра - отримали від мера Львова по 25 тис грн на комікси

Сьогодні у РадіоГаражі міський голова Львова Андрій Садовий з дружиною Катериною вручили нагороди від міста двом видавництвам за працю над коміксами для дорослих та дітей. Окрім дипломів, видавництво IST Publishing та видавництво Lantsuta publisher отримують премії від міста по 25 тис грн на розвиток нових коміксів.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу