У Львові на площі Ринок освятили 1500 літрів води: можна зачерпнути

11:26 19 січня 2023 р.

Фото до новини

У день свята Богоявлення Господнього на площі Ринок традиційно відбувся Чин освячення води.

Цього року воду освятили львівські військові капелани, які щоденно моляться в Гарнізонному храмі св. апп. Петра і Павла за наших військовослужбовців і духовно супроводжують їх.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Відтак упродовж дня охочі можуть прийти на площу Ринок і взяти свячену воду до своїх домівок.

«Ми знаємо, що є добра традиція – загальноміське водосвяття. Цьогоріч, безумовно, основна тема в суспільстві – це захисники України і їхня мужність. Військові капелани, які стараються завжди бути поруч захисників, цьогоріч є запрошені освятити цю воду. Думаю, в цьому глибока символіка – щоби ще раз привернути увагу людей до того, що триває війна, і що захисники потребують молитви, потребують підтримки. Напевно, капелани стануть видимим знаком того, що молитва – це зброя, яка дуже важлива», – зазначив у коментарі о. Тарас Михальчук, настоятель Гарнізонного храму св. апп. Петра і Павла, голова Місії «Центр Військового капеланства» Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ.

«У Львові є чудова традиція освячення води у день Богоявлення Господнього біля Ратуші. Проте за сучасних обставин в нашій державі цього року освячення відбувається скромно і тихо, в молитві до Бога», – каже Євген Бойко, директор департаменту «Адміністрація міського голови» ЛМР. 

Коли отці завершували Чин освячення, пролунала повітряна тривога, тож усіх учасників дійства закликали набирати воду уже після завершення тривоги. 

Капелан ЛМР о. Павло Дроздяк зауважив, що цьогорічне водосвяття стало моментом великої єдності.

На Водохрещу у Львові скупатися можна лише під наглядом рятувальників і медиків

«Разом із нашими капеланами в особливий спосіб переживаємо це Богоявлення, єднаючись думкою і молитвою з нашими військовослужбовцями, добровольцями, волонтерами, усіма тими, які платять найвищу ціну за нашу свободу, за те, що святкуємо ці свята у своїх домівках», – наголосив о. Павло Дроздяк.

Традиційно кожен охочий зможе взяти свяченої води додому. Для цього встановили резервуар, об’ємом 1500 літрів.

Трагедія на ріці: під кригу провалилися четверо дітей (відео)

Вірний пес так і не дочекався господаря, який вийшов на кригу

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини