Офіс Президента не підготував вчасно указ про нагородження лавреатів Шевченківської премії

10:21 13 березня 2023 р.

Фото до новини

Оприлюднена заява Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка про присудження нагород у п'яти номінаціях.

Про це повідомлено на сайті Національної премії України імені Тараса Шевченка, пише Dailylviv.com.

Комітет, керуючись відповідним порядком, 15 лютого 2023 року провів засідання та голосування, що визначило переможців у номінаціях “Література”, “Публіцистика, журналістика”, “Літературознавство і мистецтвознавство”, “Музичне мистецтво”, “Кіномистецтво”. 

За результатами конкурсу Комітет вчасно підготував і вніс Президентові України подання про присудження Національної премії та проєкт відповідного Указу Президента України.

Рішення Комітету за результатами третього туру оприлюднюємо на офіційному веб-сайті Комітету, відповідно до пункту 8 Положення. 

Калитко Катерина, поетеса – за книгу поезій «Орден мовчальниць».

Компаніченко Тарас, Бережнюк Максим, Данилейко Северин, Крисько Ярослав, Охрімчук Сергій, виконавці гурту «Хорея Козацька» – за авдіоальбом «Пісні Української революції».

Назаренко Михайло, літературознавець – за книгу «Крім «Кобзаря». Антологія української літератури. 1792-1883» у двох частинах.

Портніков Віталій, журналіст – за публіцистичні статті та виступи останніх років.

Цілик Ірина, режисерка – за документальний фільм «Земля блакитна, ніби апельсин».

Національна премія України імені Тараса Шевченка заснована 1961 року. Вона є найвищою в Україні творчою відзнакою за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Кожного року може бути присуджено не більше семи Національних премій, а нагородити особу можна один раз за життя. 

Присуджує відзнаку Президент України на підставі рішення комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Голова Комітету з національної премії імені Тараса Шевченка складає повноваження

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів