Команда-переможець конкурсу арт-об'єктів у Свірзькому замку поїде до Швейцарії

14:09 22 червня 2021 р.

Третій Міжнародний фестиваль архітектури та мистецтв “Вежа 3.0” цьогоріч у Львові відбудеться з 1 до 4 липня.

Фестиваль матиме назву «Форма [НЕ] залежності» і буде присвячений 30-річчю Незалежності України. Урочисте відкриття фестивалю відбудеться 1 липня у Всеукраїнський день архітектури. Про це повідомила пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv

“Цьогоріч програма фестивалю у нас дуже насичена. Вона охоплює все місто і навіть локації за його межами. Більшість подій у межах фестивалю відбудуться у Центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова Вежа», але також будуть воркшопи, лекції, виставки та майстер-класи у Львівській політехніці, Академії мистецтв, музеї Андрея Шептицького при храмі свмч Климентія Шептицького, екскурсії архітектурними об’єктами та майстернями. Паралельно над своїми  інсталяціями працюватимуть митці у Свіржі”, - розповідає архітектор, член обласної спілки архітекторів та співорганізатор фестивалю Богдан Гой.

У Центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова Вежа» організують перегляд-презентація фільму-дослідження про пострадянську архітектуру «Вхід через балкон», зустріч із головним режисером фільму Романом Блажаном,  мультимедійний виставковий проєкт «Архітектура Незалежності» та виставка Мартена Дюплантьє (Париж) PRIX AMO, зйомки ТЕЛЕШОУ-дискусії: «Архітектор Незалежності», а також дискусія про нові архітектурні трансформації стародавнього Львова «Місто & Спадщина». 

У співпраці з Українським Католицьким Університетом, у музеї митрополита Андрея Шептицького, при храмі свмч Климентія Шептицького (Кривоноса, 1) відбудеться науково-практична конференція, присвячена 100-річчю від дати смерті українського архітектора Василя Нагірного.

Також учасники Фестивалю будуть міркувати про місце сучасних українських архітекторів у світовому масштабі. Серед кільканадцяти цікавих лекцій буде і розповідь про досвід роботи українців в одному з найвідоміших проєктних бюро Польщі – MEDUSA GROUP, а через телеміст учасників Фестивалю привітає архітектор українського походження світового масштабу Радослав Жук із Канади.

Запрошують львів’ян та гостей міста і на спортивно-архітектурні події. У межах Фестивалю проведуть забіг центральною частиною міста - «Архітектурна миля», - під час якого учасників будуть супроводжувати найкрасивіші пам’ятки архітектури старого Львова. А ще - футбольний турнір «Архітектори VS Забудовники».

Святкове завершення Фестивалю відбудеться у Замку у Свіржі, де на гостей чекає лекція спеціального гостя – відомого віденського архітектора, який став мером містечка Бережани на Тернопільщині – Ростислава Бортника. Також у замку в Свіржі відбудеться театральна вистава-феєрія «Вій» студентів ЛНУ ім. І. Франка (режисер Роман Валько) та оголошення команди-переможця конкурсу інсталяцій «Форма моєї Незалежності». Саме так - у паралельній програмі Фестивалю “Вежа 3.0” - конкурс архітектурно-мистецьких інсталяцій для молодих митців, архітекторів та дизайнерів на території Свірзького замку, де обрані учасники протягом п’яти днів будуть створювати арт-об’єкти. Команда-переможець поїде у навчальну поїздку до Швейцарії.

Головним організатором фестивалю є Львівська спілка архітекторів України, а співорганізаторами - Національна спілка архітекторів України, Національний університет «Львівська політехніка», Львівський коледж будівництва, архітектури та дизайну, Львівська академія мистецтв, Музей міста, Муніципальний мистецький центр, Український католицький університет, Французький інститут в Україні та інші мистецькі інституції Львова та Львівщини. Підтримують захід Львівська обласна державна адміністрація та Львівська міська рада.

Балкон-самобуд у Львові, який не бачили ані в міськраді, ані в ЮНЕСКО

В австрійських стайнях на Львівщині відбувся культурно-дипломатичний захід

dailylviv.com

До теми

13:26 31 липня 2021 р.

На відзначення державних свят, ювілеїв та видатних подій Львівщина витратить 1 млн 133 тис грн

На підтримку музеїв, театрів, мистецьких шкіл, бібліотек та народних домів області у межах заходів, визначених Комплексною програмою розвитку культури Львівщини на 2021-2025 роки, перерахували 2 млн 329 700 гривень.

Рубрика: Культура

18:04 29 липня 2021 р.

ВВ, Василь Зінкевич, Іво Бобул, Степан Гіга, ВІА Кобза: Славське готується до музичного гастрофестивалю

31 серпня - 1 липня Славське фестивалить. Буде українська музика 70-х та сучасні хіти. Хедлайнери головної сцени на Співочому полі - ВВ, Іво Бобул, Степан Гіга, ВІА Кобза.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу