В австрійських стайнях на Львівщині відбувся культурно-дипломатичний захід

20:45 20 червня 2021 р.

19 червня у Судовій Вишні, що неподалік Львова, відбувся культурно-дипломатичний захід під назвою «Леся – 150. Мрійниця, вершниця». Його головна ідея: показати постать поетеси Лесі Українки через призму її грузинського десятилітнього періоду життя і творчості.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.

Чимало сторінок біографії видатної українки достеменно не вивчені, або ж успадковані від радянських дослідників. З огляду на це, більшого значення набуває той період життя і творчості Лесі Українки, який вона провела в Грузії.

«Якби Леся Українка жила у нас час, то почувала б себе цілком комфортно. Сильна і незалежна, незламна і волелюбна, Леся Українка – це жінка-революція, жінка-геній, жінка-мислителька і справжня аристократка. Тепер ми чудово розуміємо її роль та рівень, на який письменниця вивела українську літературу. Леся Українка для нас не просто жінка в нашій літературі, а визначна особистість української історії. Сьогодні подія має не лише культурне, а й дипломатичне спрямування. Адже захід присвятили й Дням Грузії в Україні. Знаю, що Леся Українка була знаною мандрівницею – географія подорожей письменниці охоплює три континенти. А одним із важливих етапів у її житті був грузинський період творчості. Дякую усім причетним за організацію надзвичайно цікавого мистецького заходу й те, що таким чином популяризуєте українську культуру», - зазначив голова Львівської ОДА.

Як відомо, письменниця любила коней. Її любов до благородних тварин у процесі виховання прищепили батьки. Особливо Леся Українка мала нагоду любуватися скакунами на Кавказі. Тому не дивно, що головною локацією події обрали саме австрійські стайні ХІХ ст. Вони єдині в Україні, що збереглись до сьогодні в автентичному вигляді.

Серед основних атракцій: стайні, кінне поло, виставка картин сонячних дітей-художників, книжкові презентації, майстер-класи для дітей, конкурс малюнків, а також презентація інтерактивної гри «Моя непізнавана Леся».  Також гості зможуть побачити театральний етюд-уривок «Лісової пісні», показ етноодягу з різних регіонів.

Музичний супровід забезпечив симфонічний оркестр, завдяки якому впродовж заходу лунали українські та грузинські мелодії. Наприкінці усі могли почастувати стравами грузинсько-української кухні.

Авторками ідеї та кураторками проєкту стали Христина Береговська та Емілія Худа. Подія відбувається за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради.

Довідково: у Києві Лесі Українка познайомилась зі студентом з Грузії Нестором Гамбарашвілі, який часто розповідав їй про свою Батьківщину. Поетеса так захопилася розповідями нового знайомого, що захотіла відвідати цей край. У 1903 році їй випала така нагода. Відтоді й упродовж наступних 10 років Леся Українка часто відвідувала Грузію, водночас надихалась на створення своїх творів. До прикладу, її твір «Мрії в бурю» був написаний саме у той період.

dailylviv.com

До теми

15:46 3 серпня 2021 р.

Скульптуру монаха з дитиною у Львові реставруватимуть усі охочі

Сьогодні, 3 серпня, у Львові стартували Дні реставрації. Під керівництвом реставратора з каменю впродовж 10 днів учасники майстер-класів відновлюватимуть скульптуру монаха з дитиною, що розміщена біля будинку №20 на вул. Погулянка.

Рубрика: Культура

13:26 31 липня 2021 р.

На відзначення державних свят, ювілеїв та видатних подій Львівщина витратить 1 млн 133 тис грн

На підтримку музеїв, театрів, мистецьких шкіл, бібліотек та народних домів області у межах заходів, визначених Комплексною програмою розвитку культури Львівщини на 2021-2025 роки, перерахували 2 млн 329 700 гривень.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу